Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Już 34 procent nowych smartfonów to modele 5G

Michał Miśko
Opublikowano

W czwartym kwartale 2020 roku aż 34 procent smartfonów, które trafiają na rynek to modele obsługujące 5G, wynika z raportu Counterpoint.

Analitycy Counterpoint ocenili globalne dostawy smartfonów w 2020 roku na ponad 1,33 miliarda urządzeń. Z tego 395,9 milionów trafiło na rynek w ostatnim kwartale roku. Dostawy były niższe niż w 2019 roku, co jak podkreślają analitycy w dużym stopniu jest efektem pandemii koronawirusa. W ostatnim kwartale ubiegłego roku dostrzegalne było odbicie, a trafiające na rynek urządzenia coraz częściej obsługują komunikację 5G. Aż 34 procent smartfonów, które w tym czasie trafiło na rynek obsługiwało tę technologię.

Analitycy szacują, że przy obecnych trendach już w 2023 roku możemy się spodziewać wzrostu udziałów smartfonów 5G do około dwóch trzecich rynku. 

Raport wskazuje także, że rekordowa ilość smartfonów Apple w czwartym kwartale 2020 roku trafiło na rynek. Tym samym firma z Cupertino została liderem pod tym względem. Apple pod tym względem urosło o 8 procent w stosunku rok do roku i aż o 96 procent w stosunku kwartał do kwartału. Najszybciej rozwijającą się marką w 2020 roku, ze wzrostem o 65 procent rok do roku, zostało realme.

 technologia i rozrywka