Wydrukuj tę stronę

Już 34 procent nowych smartfonów to modele 5G

Michał Miśko
Opublikowano
Już 34 procent nowych smartfonów to modele 5G

W czwartym kwartale 2020 roku aż 34 procent smartfonów, które trafiają na rynek to modele obsługujące 5G, wynika z raportu Counterpoint.

Analitycy Counterpoint ocenili globalne dostawy smartfonów w 2020 roku na ponad 1,33 miliarda urządzeń. Z tego 395,9 milionów trafiło na rynek w ostatnim kwartale roku. Dostawy były niższe niż w 2019 roku, co jak podkreślają analitycy w dużym stopniu jest efektem pandemii koronawirusa. W ostatnim kwartale ubiegłego roku dostrzegalne było odbicie, a trafiające na rynek urządzenia coraz częściej obsługują komunikację 5G. Aż 34 procent smartfonów, które w tym czasie trafiło na rynek obsługiwało tę technologię.

Analitycy szacują, że przy obecnych trendach już w 2023 roku możemy się spodziewać wzrostu udziałów smartfonów 5G do około dwóch trzecich rynku. 

Raport wskazuje także, że rekordowa ilość smartfonów Apple w czwartym kwartale 2020 roku trafiło na rynek. Tym samym firma z Cupertino została liderem pod tym względem. Apple pod tym względem urosło o 8 procent w stosunku rok do roku i aż o 96 procent w stosunku kwartał do kwartału. Najszybciej rozwijającą się marką w 2020 roku, ze wzrostem o 65 procent rok do roku, zostało realme.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy