Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

ApplePay nawiązuje współpracę z BitPay

Michał Miśko
Opublikowano

Za pomocą ApplePay będzie można płacić kryptowalutami. Wszystko za sprawą współpracy Apple i BitPay.

Portfel BitPay, za pomocą którego można płacić kryptowalutą, będzie dostępny w ApplePay. Oznacza to, że za pomocą płatności Apple będzie mozna płacić za towary czy usługi przy pomocy kryptowaluty. BitPay w swoim portfolio ma nie tylko Bitcoina, ale również Ethereum, Bitcoin Cash, czy Gemini. Do końca marca BitPay chce również nawiązać współpracę z Google Pay i Samsung Pay. Usługa na razie dostępna jest dla Amerykanów.

W ostatnich dniach Apple to kolejna, duża firma, która robi ukłon w stronę kryptowalut. Po tym jak Tesla i Elon Musk ogłosili, że dokonali zakupu Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów i że firma ta zamierza w niedalekiej przyszłości pozwolić swoim klientom na płacenie tym środkiem płatności, i po tym jak Matsercard ogłosił, że zamierza również kryptowaluty do swojej sieci. Możliwość zakupu i sprzedaży krypto za swoim pośrednictwem wdraża również PayPal. Wygląda na to, że idą tłuste czasy dla elektronicznego pieniądza.