Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

LG rezygnuje ze smartfonów

Michał Miśko
Opublikowano

LG nie będzie już uczestnikiem rynku telefonów komórkowych.

LG definitywnie rezygnuje z sektora telefonów komórkowych. Firma poinformowała o swojej dezycji w oświadczeniu. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo chce skupić się na produkcji komponentów do samochodów elektrycznych, urządzeniach smart home, sztucznej inteligencji i rozwiązaniach b2b. Obecne modele smartfonów pozostaną w sprzedaży, a pomoc techniczna zostanie utrzymanie na jakiś czas, w zależności od regionu.

LG Wing to ciekawy smartfon, jeden z najnowszych modeli w portfolio LG

LG w dziale urządzeń mobilnych notowało nieprzerwanie straty finansowe od pięciu lat. Decyzja o zakończeniu działalności na tym polu w zasadzie była spodziewana wśród analityków rynku i oznacza, że raczej możemy zapomnieć o rozsuwanym modelu smarfona, którym LG kusiło jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, a który swoją premierę miał mieć w 2021. 

LG na rynku smartfonów obecne było przez 20 lat. Oficjalne zakończenie działalności tej części firmy ma nastąpić z końcem lipca. LG zapowiada jednak, że niektóre modele smartfonów tej firmy otrzymają w najbliższym czasie aktualizację do najnowszej wersji Android 12.