Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Smartfony też będą miały oznakowanie dotyczące ekologiczności

Michał Miśko
Opublikowano

Od czerwca 2021 roku w Europie wprowadzony zostanie program Eco rating, który pomoże konsumentom w identyfikowaniu i porównywaniu najbardziej ekologicznych smartfonów.

OPPO jest jedną z pierwszych firm, które przystąpiły do nowego, branżowego systemu oznakowania ekologicznego - Eco Rating. Program zostanie wprowadzony w całej Europie od czerwca 2021 roku, aby pomóc konsumentom w identyfikowaniu i porównywaniu najbardziej ekologicznych smartfonów. W efekcie projekt ma przełozyć się na wzrost świadomości w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Inicjatywa Eco Rating została stworzona przez pięciu wiodących europejskich operatorów telefonii komórkowej - Deutsche Telekom, Orange, Telefónica, Telia Company i Vodafone. Jej celem jest dostarczenie rzetelnych i dokładnych informacji na temat wpływu produkcji, użytkowania, transportu i utylizacji smartfonów oraz telefonów komórkowych (feature phones) na środowisko. Zgodnie ze swoją misją Technology for Mankind, Kindness for the World, OPPO, jako jedna z pierwszych firm, wsparło inicjatywę. Firma udostępniła wszelkie potrzebne informacje, aby pomóc zastosować sprawiedliwą, obiektywną i spójną metodologię oceny, na którą składa się 19 różnych kryteriów. Po dokonaniu szczegółowej oceny urządzenie otrzymuje wskaźnik Eco Rating, który obrazuje efektywność środowiskową produktu w całym jego cyklu życia. Może on wynieść maksymalnie 100 punktów. Eco Rating kładzie nacisk na pięć aspektów: trwałość, możliwość naprawy, możliwość recyklingu, efektywność klimatyczną oraz efektywność wykorzystania zasobów.

Oprócz współpracy z partnerami z branży, OPPO podejmuje też indywidualne inicjatywy w kierunku ochrony środowiska. Firma stosuje obecnie bardziej zrównoważone procesy produkcyjne, począwszy od projektowania, pakowania, modernizacji, a skończywszy na przetwarzaniu materiałów i nie tylko. W 2020 roku OPPO poddało recyklingowi 13 razy więcej produktów pod względem wagi niż rok wcześniej. Dodatkowo firma zaczęła stosować większą ilość materiałów odnawialnych – dla przykładu opakowania OPPO są wykonane w 45 procentach z odnawialnych włókien. Jednocześnie w ubiegłym roku firma zmniejszyła o 42,7 procenta liczbę odpadów ogólnych i o 20 procent pośrednią emisję gazów cieplarnianych.

Działania OPPO przyczyniają się do tworzenia zdrowszego środowiska, co jest doceniane przez konsumentów i partnerów. Firma osiągnęła już znaczący wzrost rynkowy i umocniła swoją pozycję w wielu krajach, od czasu wejścia na rynek Europy zachodniej trzy lata temu. Według IDC i Canalys, dostawy smartfonów OPPO w Europie wzrosły o 153 proc. rok do roku, co zapewniło marce czwartą pozycję w regionie.

Informacja partnerska.