Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

LG Pay zostanie zamknięte 1 listopada

Michał Miśko
Opublikowano

W związku z rezygnacją z rynku telefonów komórkowych usługa LG Pay także zostanie zamknięta.

W kwietniu tego roku LG zakomunikowało, że rezygnuje z działalności w sektorze telefonów komórkowych. Południowokoreańskie przedsiębiorstwo chce skupić się na produkcji komponentów do samochodów elektrycznych, urządzeniach smart home, sztucznej inteligencji i rozwiązaniach b2b. Obecne modele smartfonów pozostaną w sprzedaży, a pomoc techniczna zostanie utrzymana na jakiś czas, w zależności od regionu. W związku z tym utrzymywanie usługi LG Pay również przestało mieć sens.

Od 1 czerwca użytkownicy LG Pay przestali mieć możliwość zakupu czy dodania do swojego konta kart podarunkowych. Od 1 sierpnia natomiast LG Pay nie będzie przyjmować już nowych użytkowników, a obecni nie będą mogli dodawać kolejnych kart. Ostatecznie usługa zostanie całkowicie zamknięta 1 listopada. I to by było na tyle.

LG Pay jest (była?) usługą płatności mobilnych tożsamą z tymi, które oferują Samsung czy Apple. Zadebiutowała jednak zbyt późno, bo dopiero w roku 2017, w momencie, kiedy od kilku lat na rynku były już inne tego typu usługi, oprócz wspomnianych, także Google Pay (poprzednio Android Pay). 

Może cię zainteresuje