Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Królem smartfonów w Polsce jest Xiaomi, ale realme notuje kosmiczne wzrosty

Michał Miśko
Opublikowano
Królem smartfonów w Polsce jest Xiaomi, ale realme notuje kosmiczne wzrosty
Top 3 marek smartfonów w Polsce

Według notowania Canalys za drugi kwartał 2021 roku Xiaomi jest najpopularniejszą marką smartfonów w Polsce. Na drugie miejsce spadł Samsung, a na trzecie wskoczyło, po gigantycznych wzrostach, realme.

Po zwzroście o 38 procent w stosunku rok do roku Xiaomi zostało po drugim kwartale 2021 roku najpopularniejszą marką smartfonów wśród Polaków. 20 procent stracił Samsung, który spadł z pozycji lidera na drugie miejsce, ale prawdziwa sensacja rozegrała sie na najniższym stopniu podium. Realme, które zanotowało wzrost rdr o 10685 procent jest trzecim, pod względem popularności w Polsce, producentem smartfonów.

Na grafice statystyki Canalys popularności marek smartfonów w Polsce za drugi kwartał 2021 roku

Najnowsze dane są przełomowe dla realme również jeśli chodzi o region całej Europy, gdzie firma zajęła piąte miejsce z najwyższym wśród producentów smartfonów wzrostem o wysokości 1282 procent. Biorąc pod uwagę sam region Europy Środkowo-Wschodniej, marka wzrosła o 2040 procent i znalazła się na czwartej pozycji. Realme po raz pierwszy zajęło drugie miejsce na Słowenii, trzecie w Polsce, czwarte w Czechach i piąte we Włoszech.

Królem Europy również jest Xiaomi, które urosło w ciągu roku o 70 procent. Drugi jest Samsung a trzecie Apple. Ci producenci jednak tracą w stosunku do danych z poprzedniego roku, odpowiednio o 11 i 24 procent. Udział urządzeń Xiaomi w Europie to obecnie 28 procent. Czwarte w Europie jest OPPO, które również rośnie, i to aż o 163 procent. 

Grafika przedstawia statystyki najpopularniejszych marek smartfonów w Europie

Oczywiście z podanych wyników najbardziej zadowolone jest realme, którego wyniki są nadzwyczajne, tak w Polsce, jak i biorać pod uwagę region europejski.

Osiągnięcie pozycji TOP 3 w Polsce po zaledwie roku działalności realme na naszym rynku to ogromny sukces, z którego jesteśmy dumni i który dodaje nam skrzydeł do pokonywania kolejnych wyzwań. Wzrost liczby smartfonów realme, które trafiły do rąk użytkowników w Polsce jest najlepszym dowodem na to, jak silną pozycję na rynku zyskała nasza marka. Najnowsze dane potwierdzają także, że strategia i wartości realme doskonale odpowiadają na bieżące potrzeby klientów” – mówi Łukasz Łyżwa, szef sprzedaży realme w Polsce.