Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nie Gates, a Musk będzie wszczepiał ludziom chipy

  • Nauka
  • Opublikowano

Łamiąca wiadomość z ostatniej chwili. To nie Bill Gates, a Elon Musk będzie wszczepiał ludziom chipy. Poraz zmienić wroga ludzkości numer jeden.

Lead tego artykułu to oczywiście żart i nawiązanie do wszystkich teorii spiskowych, które krążą w Internecie i oskarżają Billa Gatesa o zakusy kontroli społeczeństwa za pomocą niesprecyzowanych bliżej chipów wszczepianych w ciało. Jednak ten od Elona Muska i założonej przez niego (kolejnej) firmy Neuralink jest już jak najbardziej sprecyzowany w tym, jakie w ludzkim ciele ma mieć zadanie.

To coś w rodzaju Fitbit (opaska fitnessowa, przyp. red.) wszczepionego w twoją głowę z malutkimi przewodami.

- powiedział w swoim stylu na prezentacji Neuralink Elon Musk.

W trakcie prezentacji Musk pokazał wszczepiony w mózg świni Gertrudy mikroprocesor wielkości monety, który wyświetlał w sposób bezprzewodowy aktywność jej mózgu na ekranie komputera. W przyszłości urządzenie Neuralink mogłoby pomagać osobom chorym na demencję, chorobę Parkinsona, a także tym z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, powiedział Elon Musk. Od momentu prezentacji urządzenia w zeszłym roku stało się one mniejsze i uproszczone - dodał. Dzięki Neuralink mamy rozwikłać zagadki funkcjonowania ludzkiego mózgu, które dziś są barierą postępu w tym zakresie.

Neuralink zostało założone przez Elona Muska w 2017 roku. CEO firmy jest Jared Birchall, a firma zatrudnia obecnie ok. 100 osób. Musk wciaż poszukuje jednak ambitnych naukowców do swojego projektu. Musk w swoim stylu ogłasza to na swoim Twitterze.