Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Chiny zamykają 11 milionowe miasto

  • Nauka
  • Opublikowano

Sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem i pełny lockdown.

Ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem w mieście Shijiazhuang w prowincji Hebei spowodowało, że rząd Chin podjął decyzję o lockdownie w tym 11 milionowym mieście. Mieszkańcy nie mogą opuszczać miasta, a szkoły zamknięto. Wstrzymano również transport autobusowy, a wiele lotów zostało odwołanych. Uruchomiono ponad 5 tysięcy punktów testowych w których przebadany na obecność SARS-CoV-2 ma zostać każdy mieszkaniec.

Według China Daily władze dystryktu Goacheng zostały, w związku z duzym ogniskiem koronawirusa, ukarane za niedbalstwo. Pięć szpitali w mieście przekształcono na covidowe.

Podobny lockdown w październiku ubiegłego roku przeprowadzono w mieście Qingdao. Po wykryciu kilkunastu przypadków zakażenia w ciągu pięciu dni przetestowano całą 9 milionową społeczność miasta. W Kashgarze w którym także w październiku wykryto nowe ognisko wirusa przetestowano w krótkim czasie 4,7 miliona osób.