Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Chiny zamykają 11 milionowe miasto

Michał Miśko
Opublikowano

Sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem i pełny lockdown.

Ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem w mieście Shijiazhuang w prowincji Hebei spowodowało, że rząd Chin podjął decyzję o lockdownie w tym 11 milionowym mieście. Mieszkańcy nie mogą opuszczać miasta, a szkoły zamknięto. Wstrzymano również transport autobusowy, a wiele lotów zostało odwołanych. Uruchomiono ponad 5 tysięcy punktów testowych w których przebadany na obecność SARS-CoV-2 ma zostać każdy mieszkaniec.

Według China Daily władze dystryktu Goacheng zostały, w związku z duzym ogniskiem koronawirusa, ukarane za niedbalstwo. Pięć szpitali w mieście przekształcono na covidowe.

Podobny lockdown w październiku ubiegłego roku przeprowadzono w mieście Qingdao. Po wykryciu kilkunastu przypadków zakażenia w ciągu pięciu dni przetestowano całą 9 milionową społeczność miasta. W Kashgarze w którym także w październiku wykryto nowe ognisko wirusa przetestowano w krótkim czasie 4,7 miliona osób.