Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Służby mundurowe w Polsce też będą szczepione szczepionką AstraZeneca

  • Nauka
  • Opublikowano

Służby mundurowe w Polsce szczepione będą odd 22 marca, podał na dzisiejszej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Z dzisiejszej konferencji szefa KPRM, Michała Dworczyka, który odpowiada za proces szczepień dowiedzieliśmy się jakie są kolejne kroki w Narodowym Programie Szczepień. Służby mundurowe rozpoczną szczepienia 22 marca. Od 7 marca z kolei rozpocznie się proces uzupełniających szczepień fazy zero, czyli kadry medycznej (do tej pory nie udało się zaszczepić wszystkich chętnych medyków). Przewklekle chorzy rozpoczną szczepienia od połowy marca. Od początku marca z kolei ruszy rejestracja szczepień dla osób od 60 do 65 roku życia.

To, co wiemy na temat szczepień w tej chwili to również fakt, że w pierwszym tygodniu marca powinien zakończyć się proces szczepień nauczycieli. Wspomniane już służby oraz osoby w wieku 60-65 zaszczepione zostaną, według słów Michała Dworczyka, podobnie jak nauczyciele, szczepionką AstraZeneca. W drugim kwartale tego rolku uruchomione zostaną również terminy szczpień dla seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie uzyskali takiego do tej pory. Seniorzy po 65 roku życia, podobnie jak przewlekle chorzy, najpewniej otrzymają preparat firm Pfizer/ BioNTech i Moderny.

Z szacunkowych danych, wynikających z szybkości procesu szczepień oraz dostępności szczepionek i prognozowanymi dostawami, wynika,że do końca marca w Polsce ma zostać zaszczepionych ponad 3 miliony osób.