Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Od dziś obowiązują nowe zasady epidemiczne

Michał Miśko
Opublikowano

Od północy 20 marca w całej Polsce obowiązują nowe zasady związane z epidemią koronawirusa.

W sobotę 20 marca rozpoczynamy trzytygodniowy lockdown. W tym czasie zamknięte będą hotele, ośrodki sportowe, baseny, kina, teatry, sauny, stoki narciarskie, a handel w galeriach odbywać będzie się w ograniczonym zakresie. Zakupy zrobimy tam tylko w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach czy salonach prasowych. Wprowadzenie, po raz kolejny, lockdownu w Polsce spowodowane jest poważnym wzrostem nowych zakażeń - obecnie w Polsce notuje się każdego dnia powyżej 20 tysięcy nowych przypadków.

Od poniedziałku, 22 marca, do szkoły nie pójdą również uczniowie klas I - III, którzy od kilku tygodni normalnie uczestniczyli w zajęciach. Młodsi uczniowie dołączą do swoich starszych kolegów i uczyć będą się, co najmniej do 9 kwietnia, zdalnie. Obostrzenia pandemiczne mają dotknąć również obchodzenie tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Minister Zdrowia apeluje, aby nie obchodzić ich w większym, rodzinnym gronie i ograniczyć kontakty.

Minister Niedzielski zapowiedział również, że nie wykluczone jest wprowadzenie jeszcze ostrzejszych przepisów, takich w których np. oprócz sklepów spozywczych i aptek zamknięty jest praktycznie cały handel oraz usługi.