Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Stany się zaszczepią szybciej, niż ktokolwiek inny

Michał Miśko
Opublikowano

Joe Biden zmienił zdanie. Do 19 kwietnia wszyscy chętni Amerykanie powyżej 16 roku życia mają mieć okazję się zaszczepić.

Odkąd Joe Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych kraj ten rozdysponował 150 milionów dawek szczepionek na Covid-19. W tym momencie w USA zaszczepić można się preparatami Pfizera i BioNTech, Moderny, a wkrótce jednodawkową Johnson&Johnson. Biden ogłosił dziś, że wszyscy Amerykanie powyżej 16 roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienie do 19 kwietnia. Prezydent przesunął ten termin o dwa tygodnie z wcześniejszego, który podawał, że będzie to możliwe do 1 maja. Ameryka nie chce czekać na rozwój kolejnych szczepów koronawirusa.

Jedną z głownych obietnic Bidena w momencie przejmowania stanowiska prezydenta było 100 milionów szczepień do końca kwietnia. Cel ten w tym momencie wynosi już 200 milionów. Stany Zjednoczone prowadzą w wyścigu szczepień na świecie z sumą ponad 168 milionów zaszczepionych, z czego 19 procent populacji jest w pełni zaszczepionych. W Stanach Zjednoczonych z powodu Covid-19 zmarło już ponad 555 tysięcy Amerykanów.