Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rozpoczęły się rejestracje na szczepienia osób urodzonych w roku 1962

Michał Miśko
Opublikowano

Program szczepień wchodzi w kolejny etap. Punktualnie o północy ruszyły rejestracje na szczepienia kolejnego rocznika.

Dziś, czyli 12 kwietnia, rozpoczął się proces rejestracji na szczepienia osób urodzonych w roku 1962. Także od dziś, aż do 24 kwietnia, każdego dnia rejestrować na szczepienie będą mogły się osoby urodzone w kolejnych latach, począwszy od rocznika 1963 jutro, aż do osób urodzonych w roku 1973 dnia 24 kwietnia. Oczywiście rejestracja na szczepienia dla osób starszych, które nie otrzymały jeszcze swoich dawek, wciąż pozostaje otwarta.

Zarejestrować na szczepienie niezmiennie można się za pomocą infolini 989, za pomocąplatformy pacjent.gov.pl, w wybranym punkcie szczepień lub wysyłając SMS o treści SZCZEPIMYSIE na numer 880 333 333. Konsultant infolinii oddzwoni i przeprowadzi ze zgłaszającym proces rejestracji.

Tymczasem, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich 7 dni wykonano w naszym kraju milion szczepień. Daje to w sumie 7,6 miliona wszystkich wykonanych iniekcji w naszym kraju. 2,1 miliona osób jest już w Polsce w pełni zaszczepionych.