Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nie wiadomo kim jest, ale za lot w kosmos zapłacił 28 milionów dolarów

Michał Miśko
Opublikowano

Aukcji na lot w kosmos razem z Jeffem Bezosem i jego bratem zakończyła się. Wylicytowany lot kosztował 28 milionów dolarów.

Zakończyła się aukcja w której do wylicytowania był lot w kosmos. Aukcja była częścią pierwszego pasażerskiego lotu Blue Origin. Animowy kupiec wylicytował lot w New Shepard za 28 milionów dolarów. Przypomnijmy, że cena wywoławcza wynosiła 2,8 miliona dolarów. Aukcja osiągnęła wynik końcowy w 10 minut. Cała kwota zostanie przeznaczona na cele charytatywne poprzez organizację Club For The Future.

Lot 18 metrową rakietą wielokrotnego użytku ma odbyć się 20 lipca. Pierwsza pasażerska misja New Shepard od Blue Origin będzie zarazem 16 lotem w historii firmy. Rakieta wyniesiona zostanie na wysokość 100 kilometrów, a sam lot potrwa (zaledwie) 11 minut. Szczęśliwiec, który wylicytował lot ramię w ramię z Jeffem Bezosem i jego bratem przejdzie najpierw trzydniowe szkolenie w bazie Blue Origin w Teksasie. W czwartym dniu przygody odbędzie się sam lot. Sama kapsuła kosmicznego turysty, jak opisuje Blue Origin, jest luksusowo wyposażona i posiada największe okna, jakie kiedykolwiek pojawiły się w statku kosmicznym. Wszystko to oczywiście, aby doznania z lotu w przestrzeń kosmiczną były jeszcze mocniejsze. Im więcej zapłacisz, tym bardziej przyjemny będzie lot, powiedział po wygraniu aukcji zwycięzca.

Blue Origin to jedna z amerykańskich firm przemysłu kosmicznego, które planują w najblizszej przyszłości skomercjalizowanie lotów w kosmos. Obok firmy założonej przez Bezosa najbardziej popularne to Virgin Galactic, założone przez miliardera Richarda Bransowna i Space Exploration Technologies Corp. Elona Muska.