Wydrukuj tę stronę

WHO przestrzega: Noście maski pomimo zaszczepienia

Michał Miśko
Opublikowano
WHO przestrzega: Noście maski pomimo zaszczepienia

WHO ostrzega i rekomenduje przestrzeganie pandemicznych obostrzeń pomimo pełnego zaszczepienia.

Szczepienie dwoma dawkami, lub szczepionką jednodawkową, chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią z powodu Covid-19 oraz w pewnym stopniu przed samym zachorowaniem. Ale to nie może uśpić naszej czujności, ponieważ rozsprzestrzeniający się na świecie wariant delta koronawirusa jest bardziej zaraźliwy i bardziej niebezpieczny. WHO wydało w piatek, 25 czerwca, rokomendacje, aby osoby w pełni zaszczepione nie popadały w nadmierny optymizm i nie zapominały o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie trwania pandemii, bo ta się jeszcze nie zakończyła.

Samo szczepienie nie zatrzyma transmisji pomiędzy ludźmi. Nie wolno nam zapominać o noszeniu masek, zbędnym gromadzeniu się i dezynfekcji rąk. To niezwykle ważne, nawet jeśli jesteś już zaszczepiony. 

Wariant delta, pierwotnie nazywany indyjskim, obecny jest już, weług danych WHO, w 92 krajach na świecie. Jest wciąż bardzoi groźny dla osób najbardziej zagrożonych ciężkim przebiegiem Covid-19 oraz w tych rejonach świata w których szczepienia nie idą tak sprawnie jak w krajach wysokorozwiniętych. 

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy