Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Szczepienia dzieci w wieku od 5 do 12 lat najpewniej od września

Michał Miśko
Opublikowano
Szczepienia dzieci w wieku od 5 do 12 lat najpewniej od września
Szczepienia dzieci od 5 roku życia

Już we wrześniu Europejska Agencja Leków ma wydać rekomendację co do szczepień dzieci od 5 do 12 roku życia. Jeśli będzie pozytywna Polska zacznie szczepić dzieci jeszcze we wrześniu.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał dziś orientacyjną datę rozpoczęcia szczepień przeciwko SARS-CoV-2 dzieci od 5 do 12 roku życia. Europejska Agencja Leków ma wydać rekomendację w tej sprawie po wakacjach i jeśli będzie pozytywna to jeszcze we wrześniu ruszą szczepienia dla tej grupy wiekowej w Polsce. Szczepienie najmłodszych dzieci, czyli tych do 5 roku życia, prawdopodobne jest z kolei do końca tego roku.

Według słów Wojciecha Andrusiewicza połowa nowych zakażeń z którymi borykamy się obecnie do osoby do 40 roku życia, a największą ilość stanowią osoby od 21 do 30 roku życia i są to osoby w większości niezaszczepione. W trakcie konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia podał również, że obecnie w Polsce do 40 procent nowych zakażeń to wariant delta koronawirusa, a więc udział wersji indyjskiej sukcesywnie się zwiększa. Ilośc nowych zakażeń nie jest jednak duża, na dzień 15 lipca było to jedynie 105 przypadków. Z powodu zakażenia zmarło natomiast 12 osób.

 

 

 

 technologia i rozrywka