Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

AstraZeneca opracowała lek na Covid-19

Michał Miśko
Opublikowano
AstraZeneca opracowała lek na Covid-19
AstraZeneca

Terapia przeciwciałami opracowana przez AstraZeneca o 77 procent redukuje rozwój choroby Covid-19. Lek jest jeszcze w fazie badań klinicznych, ale może w najbliższej przyszłości być stosowany u osób, u których reakcja organizmu na szczepionkę nie była wystarczająca.

75 procent uczestników badania przeprowadzanego przez AstraZeneca to osoby z chorobami przewlekłymi, także takie, które niewystarczająco reagowały na szczepienie przewciwko Covid-19. AstraZeneca przedstawiła wstępne wyniki badań nad treapią przeciwciałami z których wynika, że redukuje ona aż o 77 procent rozwój choroby. 

Badania przeprowadzono po trzech miesiącach od zastosowania terapii. Teraz naukowcy będą śledzić postęp tych badań nawet przez 15 miesięcy. Szef AstraZeneca ma nadzieję, że terapia uzupełni to, co już udało się osiągnąć w walce z Covid-19 szczepionce Vaxzevria.

Nowa terapia ma być głównie przeznaczona dla osób, które stanowią mniej więcej 2 procent populacji, czyli tych, którzy przeszli przeszczep lub przechodzą terapię ankologiczną. Ma być również uzupełnieniem szczepienia, chociaż w badaniach klinicznych biorą udział osoby, które tylko w 12 procentach były zaszczepione. AstraZeneca prognozuje, że lek może zostać zatwierdzony jeszcze przed końcem tego roku.