Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Już 10 procent polskich uczniów ma lekcje zdalnie lub hybrydowo

Michał Miśko
Opublikowano

Już co dziesiąty uczeń w Polsce jest na nauczaniu zdalnym lub pracuje w trybie hybrydowym. Dane dotyczącą zarówno szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Ma to oczywiście związek z nabierającą na sile czwartą falą epidemii koronawirusa. Z każdym dniem statystyki szkół, które zostają czasowo wyłączone wzrasta o 2 procent.

Dzisiejsza Rzeczpospolita, powołując się na dane Ministerstwa Edukacji i Nauki, donosi, że w Polsce już ok. 10 procent szkół pracuje w trybie zdalnym lub mieszanym. Dokładne dane mówią o 9,3 procentach szkół ponadpodstawowych oraz 9,8 procentach podstawówek. Dynamika zmian również nie jest optymistyczna. Gazeta podaje, że codziennie liczba szkół, które przestają pracować stacjonarnie wzrasta o 2 procent.

Taka sytuacja ma oczywiście związek z przybierającą na sile czwartą falą epidemii koronawirusa. Wczoraj (tj. 28 października) w kraju zanotowano ponad 8300 nowych zakażeń, a łączna liczba zakażeń w Polsce od początku trwania pandemii przekroczyła już 3 miliony osób. Nie wszyscy nauczyciele poddali się szczepieniom, a więc, w przypadku kontaktu z osobą zakażoną muszą udać się na kwarantannę, co skutkuje dodatkowymi problemami kadrowymi dla dyrekcji oraz dodatkowymi kosztami. 

Obecnie w trybie zdalnym lub mieszanym pracuje w Polsce 2131 placówek oświatowych. Większość z nich działa jednak w trybie hybrydowym, tzn. część uczniów ma zajęcia stacjonarnie, pozostała część pracuje zdalnie.