Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Na ratowanie klimatu jaki znamy Bezos daje na początek 2 miliardy dolarów

Michał Miśko
Opublikowano
Na ratowanie klimatu jaki znamy Bezos daje na początek 2 miliardy dolarów
Bezos Earth Fund

Przemawiający na Szczycie Klimatycznym w Glasgow Jeff Bezos zapowiedział dotację w wysokości 2 miliardów dolarów na ratowanie przyrody i transformację systemów żywnościowych.

Jakiś czas temu Jeff Bezos (w lutym 2020 roku), założyciel Amazona i jeden z najbogatszych ludzi świata, złożył zobowiązanie przekazania 10 miliardów dolarów w ciągu tej dekady na walkę ze zmianami klimatu. W tym celu działa założona przez niego fundacja Bezos Earth Fund. Na toczącym się Szczycie Klimatycznym COP26 w Glasgow były już szef Amazonu złożył deklarację przekazania na ten cel 2 miliardów dolarów. To kolejna rata od złożenia tej obietnicy. We wrześniu około miliarda dolarów fundacja Bezosa zobowiązała się przekazać w grantach na działania ochronne.

Każdego roku lasy i krajobrazy pochłaniają z atmosfery 11 miliardów ton CO2. Niszcząc przyrodę, odwracamy ten proces. W zbyt wielu częściach świata przyroda przechodzi już z pochłaniacza dwutlenku węgla do źródła emisji. To dla nas wszystkich poważne niebezpieczeństwo, powiedział Bezos.

Musimy zachować to, co wciąż mamy, musimy przywrócić to, co straciliśmy, i musimy rozwijać to, czego potrzebujemy, aby żyć bez degradacji planety dla przyszłych pokoleń, dodał. Pierwsze trzy miliardy dolarów z fundacji Bezos Earth Fund mają być wydatkowane właśnie na ochronę, odbudowę i transformację systemów doastrczających żywność.

Bezos w swoim przemówieniu nie wspomniał o innym swoim przedsięwzięciu, które rozwija po opuszczeniu fotela prezesa Amazonu, a mianowicie Blue Origin, czyli kosmicznym wycieczek dla obrzydliwie bogatych, które, zdaniem specjalistów, jeśli się upowszechnią, mogą stanowić znaczące źródło dobicia naszego klimatu.