Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Osoby niezaszczepione w Singapurze nie będą już leczone darmowo na Covid-19

Michał Miśko
Opublikowano
Osoby niezaszczepione w Singapurze nie będą już leczone darmowo na Covid-19
Covid-19

Władze Singapuru postanowiły, że osoby niezaszczepione nie mogą już liczyć na darmową opiekię medyczną, jeśli taka będzie wymagana z powodu zachorowania na Covid-19. Poziom zaszczepienia społeczeństwa w Singapurze sięga 85 procent.

Ministerstwo Zdrowia Singapuru ogłosiło, że osoby niezaszczepione z własnego wyboru nie będą mogły już liczyć na darmową opiekę medyczną w przypadku zachorowania na Covid-19. Według danych ministerstwa większość osób wymagających hospitalizacji w obecnej chwili to te, które nie przyjęły szczepienia. W Singapurze poziom zaszczepienia społeczeństwa sięga 85 procent. 18 procent ludności tego kraju przyjęło już dawkę przypominającą.

Ministerstwo swoje kroki uzasadnia wysiłkiem, jaki musi ponosić krajowa służba zdrowia w stopsunku do osób, które wymagają intensywnej opieki, a które znalazły się w szpitalach z powodu zakażenia SARS-CoV-2, a wcześniej, pomimo wielu możliwości, nie zdecydowały się na zaszczepienie z własnego wyboru (nie z powodów medycznych). Wolelibyśmy w ogóle nie mieć tych kosztów, ale musimy wysłać jasny sygnał, że zaszczepienie się jest konieczne, jeśli tylko jest mozliwe, powiedział minister Ong Ye Kung.

Darmowe leczenie w przypadku zakażenia koronawirusem w Singapurze do tej pory było bezpłatne dla wszystkich mieszkańców, osób na stałe przebywających w tym kraju oraz posiadających karty długiego pobytu. Niefinansowano jedynie leczenia w przypadku zakażenia bezpośrednio po podrózy zagranicznej. 8 listopada w Singapurze zanotowano 220 tysięcy przypadków zakażeń, z czego 511 pacjentów zmarło.