Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Informatyka policealna: Czy to się opłaca?
Informatyka policealna: Czy to się opłaca?
  • Nauka
  • Posted

Informatyka policealna: Czy to się opłaca?

W zasadzie pytanie w tytule jest źle zadane. Policealna szkoła jest w ogromnej większości darmowa, a więc nie możemy tutaj mówić o opłacalności. Chyba, że w przypadku przełożenia konkretnej, poświęconej ilości czasu do wiedzy, jaką udało nam się na tych zajęciach zdobyć. Czy więc warto wybrać informatykę w takiej placówce? Nie wiem, ale postanowiłem się dowiedzieć.

 

Plan jest prosty, pomimo tego, że jakiś czas temu osiągnąłem już pewien poziom wykształcenia, wyższy od tego, który może mi przynieść ewentualny dyplom policealnej uczelni, postanowiłem sprawdzić jak wysoki jest poziom nauczania tego typu placówek (a konkretnie jednej, bo do kilku raczej nie dam rady uczęszczać) i czy można tam nabyć konkretne umiejętności przydatne w zawodzie informatyka. Wybrałem jedną z większych tego typu szkół, dostępną w swoim mieście, zrobiłem też research w Internecie. Zapisałem się. W sekretariacie było miło i profesjonalnie. Oficjalnie zostałem uczniem/ studentem kierunku informatyka. Zajęcia zaczynają się pod koniec września, a więc sukcesywnie będę Was w tym dziale informował o swoich spostrzeżeniach. Nauka trwa dwa lata, czy wytrzymam, nie wiem. Pewne jest, że niczego, oprócz zmarnowania swojego czasu, nie ryzykuję. Może moje przyszłe obserwacje komuś pomogą w wyborze swojej życiowej drogi. W tej chwili nie podaję nazwy szkoły do której będę uczęszczał. Czy kiedyś podam, jeszcze tego nie wiem. Zapraszam na kolejne wpisy.