Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Politechnika Poznańska pierwszą uczelnią oferującą rejestrację do systemu rekrutacyjnego przez aplikację mObywatel

Michał Miśko
Opublikowano

Chcesz studiować na Politechnice Poznańskiej? Możesz wpisać się do systemu rekrutacyjnego przez aplikację mObywatel. To pierwsza uczelnia w Polsce, która udostępniła taką możliwość.

Dotychczas aplikacja mObywatel kojarzona była głównie z elektroniczną wersją dowodu osobistego, czy legitymacji szkolnej. Dodanie elektronicznej wersji prawa jazdy, możliwości sprawdzenia stanu drogowych punktów karnych, czy e-Recepty były kolejnymi funkcjonalnościami dodanymi z czasem do systemu. Obecnie, w czasie pandemii, w mObywatelu możemy znaleźć również Covidowy Certyfikat, który jest zaświadczeniem szczepienia przeciwko SARS-CoV-2, wykonania testu czy też posiadania statusu ozdrowieńca. Ale to nie jedyne funkcjonalności tej aplikacji. Politechnika Poznańska, jako pierwsza uczelnia w Polsce, wprowadziła możliwość rejestracji do systemu rekrutacyjnego na studia, właśnie za pomocą mObywatela.

Wydział ds. cyfryzacji KPRM wskazał, że do uruchomienia aplikacji niezbędny jest profil zaufany.