Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Stare telefony zostaną odcięte od Google

Michał Miśko
Opublikowano
Stare telefony zostaną odcięte od Google
Android

Google nie pozwoli na używanie swoich usług w telefonach z systemem Android 2.3.7 i starszych. Odcięcie usług nastąpi 27 sierpnia.

Jeśli masz naprawdę stary telefon to Google odetnie cię w najbliższej przyszłości od swoich usług. Dotyczy to urządzeń ze starusieńkim systemem Android w wersji 2.3.7 i starszych. Odcięcie nastąpi 27 sierpnia.

O planach Google na zabicie starych (bardzo) modeli dowiedzieliśmy się od Community Managera w Google, Zaka Pollaka. Po 27 sierpnia urządzenia ze wspomnianym systemem Android, który swoją drogą jest już starszy niż 10 lat, przestaną mieć możliwość zalogowania się do Usług Google. Oznacza to, że nie skorzystasz na nich z Map Google, GMaila, czy sklepu Google Play. 

Biorąc pod uwagę to, jakie modele mogą wciąż dysponować Androidem 2 na pokładzie wątpimy czy kogokolwiek zmartwi takie podejście, w zasadzie w pełni zrozumiałe podejście, Google.