Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Windows 11 ma być jeszcze szybszy, niż Windows 10

Michał Miśko
Opublikowano
Windows 11 ma być jeszcze szybszy, niż Windows 10
Windows 11

Rynkowa premiera Windowsa 11 zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że Microsoft rozpędza się w promocji swojego nowego systemu operacyjnego.

W najnowszym materiale wideo opublikowanym przez Microsoft Steve Dispensa omawia powody dla których firma z Redmond tak kurczowo trzyma się dość wysokich wymagań sprzętowych dla swojego nowego OS-a oraz tego, po co w ogóle Microsoftowi to TPM 2.0. Wiceprezes mówi również o tym, co tak naprawde zmieniło się w silniku Windowsa i, że zmieniło się całkiem sporo.

Zmiany wprowadzone w nowym systemie mają spowodować, że Windows 11 będzie jeszcze szybszy, niż Windows 10. Jednym z elementów, które mają to sprawić będzie nowy sposób priorytetyzacji uruchomionych aplikacji na rzecz tych działających w na pierwszym planie i tych, które akurat chcemy aktualnie uruchomić. Kolejnym usprawnieniem ma być również możliwośc natychmiastowego wybudzenia systemu, kiedy przeszedł w stan hibernacji i jego gotowość do pracy. Czas ten ma być zredukowany w porównaniu do poprzedniego systemu o 25 procent.

Dispensa po raz kolejny tłumaczy również, dlaczego Windows 11 wymaga procesora Intela co najmniej 8. generacji wzwyż lub AMD Ryzen 2000. 

Premiera Windowsa 11 przewidziana jest na 5 października. Windows 11 dostaną nowe komputery, a aktualizacja możliwa będzie z poziomu Windows 10 dla sprzętów spełniających wymagania sprzętowe nowego systemu. Nowego OS-a Microsoftu będą mogły zainstalować również osoby, których sprzęt nie spełnia wymagań, ale będą musiały zrobić to z obrazu ISO i muszą liczyć się z brakiem wsparcia oraz aktualizacji, w tym aktualizacji dot. bezpieczeństwa.