Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

ColorOS 12 oficjalnie

Michał Miśko
Opublikowano
ColorOS 12 oficjalnie
OPPO

11 października odbyła się oficjalna premiera globalnej wersji nowego systemu operacyjnego OPPO ColorOS 12, opartego na systemie Android 12. Oppo obiecuje, że najnowsza wersja zapewni użytkownikom pogłębione doświadczenia, bliskie funkcjonalnościom bazowego Androida, jednocześnie wprowadzając ulepszone, autorskie rozwiązania OPPO. Wśród nich wymienić można nowy interfejs użytkownika, płynniejsze działanie i bogaty zakres funkcji.

Oppo oficjalnie udostępniło publiczną wersję beta systemu ColorOS 12 swoim użytkownikom na całym świecie, stając się jednym z pierwszych producentów, którzy wdrożyli system Android 12. Najnowszy os Oppo ma zapewniać doświadczenia najbliższe bazowego Androida 12, pozostawiając jednak te autorskie rozwiązania Oppo z których uzytkownicy zadowoleni byli najbardziej.

System ColorOS 12 jest obecny w 68 krajach i korzysta z niego 440 milionów użytkowników na całym świecie. Dlatego, projektując jego nową wersję Oppo postawiło mocno na inkluzywność rozwiązania. Opierając się na koncepcji OPPO Infinite Design, którą wyróżnia lekkość, przejrzystość, bogactwo opcji personalizacji, nowy system zapewnia bardziej zintegrowane doświadczenie. W efekcie jest wyposażony w łagodniejsze ikony, animacje i ramy informacyjne, które są przyjazne dla różnych języków i kultur, a także strukturę adaptowalną z różnymi formatami telefonów.

Oppor ColorOS 12

Silnik animacyjny Quantum Animation wykorzystuje ponad 300 ulepszonych animacji, aby uzyskać realistyczne efekty. Poprzez naśladowanie siły fizycznego oporu, bezwładności i odbicia, funkcja jest bardziej dostosowana do możliwości poznawczych i nawyków ludzkiego mózgu, co w efekcie przekłada się na bardziej realistyczne i intuicyjne poruszanie się po ekranie. Z kolei praktyczne funkcje, takie jak PC Connect, 3-Finger Translate zasilany przez Google Lens, FlexDrop i Phone Manager pozwalają użytkownikom ColorOS 12 zachować produktywność w wielu scenariuszach użytkowania.

ColorOS 12 został wyposażony również we wszystkie ulepszone funkcje bezpieczeństwa i prywatności dostępne w Android 12, w tym Prywatne Pulpity (Privacy Dashboards), udostępnianie przybliżonej lokalizacji oraz wskaźniki uruchomienia mikrofonu i kamery. Dzięki nim użytkownicy mogą sami dokładnie zarządzać ustawieniami prywatności. Ponadto ColorOS 12 zachowuje autorskie funkcje OPPO, jak m.in. Klonowanie systemu, Prywatny sejf czy blokowanie aplikacji.

OPPO poprawia też zgodność danych poprzez ich przechowywanie i przetwarzanie. Z serwerami rozmieszczonymi w wielu miejscach na świecie, OPPO gwarantuje, że dane użytkowników pozostają na pobliskich serwerach, które są zapisane w formacie innym niż zwykły tekst i są przesyłane przy użyciu zastrzeżonego protokołu. Ponadto, system posiada certyfikaty prywatności od takich organizacji jak ePrivacy i ISO27001, co gwarantuje nadzór w zakresie bezpieczeństwa danych i codzienną zgodność procesów.

ColorOS jest też systemem przyjaznym dla deweloperów Androida. Oprócz bezpłatnych zestawów SDK aparatu obejmujących takie funkcje aparatów OPPO jak m.in. Ultra Stabilne Video, HDR, tryb ultra-szerokokątny, OPPO dodatkowo udostępniło funkcje HyperBoost i Color Vision Enhancement, aby przynieść korzyści twórcom aplikacji na Androida i wzmocnić cały ekosystem.

Plan aktualizacji

W pierwszej kolejności z nowego systemu będą mogli korzystać użytkownicy smartfonów OPPO Find X3 Pro w Indonezji, Tajlandii i Malezji. OPPO planuje rozszerzyć dostępność swojego systemu na większą liczbę modeli, obejmujących więcej krajów i regionów przez resztę 2021 i 2022 roku. Firma zamierza wprowadzić ColorOS 12 do ponad 110 modeli smartfonów, udostępniając tym samym system 150 milionom użytkowników.