Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Spotify ponownie na zakupach

Michał Miśko
Opublikowano

Spotify znowu się zbroi. Platforma podała w swoim newsroomie, że przejmie dwie platformy związane z marketingiem podcastowym -  Chartable i Podsights.

Chartable i Podsights to usługi, które umożliwiają umieszczanie w swoich audycjach tagów, a następnie śledzenie ich pod kątem efektywności reklam w nich umieszczonych. Spotify, według komunikatu podanego na oficjalnej stronie, przejęło właśnie te dwie platformy i planuje wdrożyć je w swojej usłudze - Podsights w całości, a Chartable najprawdopodobniej jedynie w podcastach. Narzędzia te mają pomóc twórcom przekształcić informację o odbiorcach w działanie, służące poszerzeniu bazy słuchaczy, czytamy w komunikacie.

Kwota transakcji przejęcia opisywanych usług nie została podana. Spotify chce za ich pomocą stać się najbardziej atrakcyjną, zarówno dla reklamodawców, jak i twórców, platformą. Za pomocą Chartable i Podsights chce dać swoim klientom narzędzia do skutecznej analizy ruchu i zachowań słuchaczy, a jednocześnie analiz marketingowych.

Spotify dużo kupuje od dłuższego czasu. W listopadzie ubiegłego roku przejęło Findaway, dystrybutora audiobooków. Kilka miesięcy wcześniej uzgodniono transakcję przejęcia producenta oprogramowania, które generuje krótkie, dźwiękowe klipy z podcastów. Przejęcie Podz miało i ma wynieść ten rodzaj przekazywania i konsumpcji treści na zupełnie nowy poziom.

Jednak w ostatnim czasie Spotify to również sporo kontrowersji, głównie za sprawą największej podcastowej gwiazdy platformy, Joe Rogana. W swojej audycji The Joe Rogan Experience posługiwał się on wiele razy dezinformacją w temacie toczącej się pandemii Covid-19 i procesu szczepień. W proteście przeciwko temu swoje albumy z serwisu nakazał wycofać Neil Young, a następnie Joni Mitchell. Ze Spotify zniknęło również wiele odcinków podcastu Rogana w których używa on słowa szczególnie newralgicznego w języku angielskim, które może być odbierane jako obelżywe w stosunku do osób czarnej rasy. Spotify i Rogan następnie publicznie przepraszali.

 

 technologia i rozrywka