Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Wciąż możesz zaktualizować swój system do Windows 10 za darmo!
Windows 10

Wciąż możesz zaktualizować swój system do Windows 10 za darmo!

Oficjalny okres na darmowe przejście z Windows 7 lub 8 czy 8.1 na najnowszy produkt Microsoftu skończył się w piątek, 29 lipca. Wciąż jednak istnieje możliwość na legalne i darmowe skorzystanie z aktualizacji.

Microsoft wciąż udostępnia darmową aktualizację do Windows 10, jeśli tylko korzystacie z ułatwień dostępu, czyli specjalnych opcji systemu firmy z Redmond, które ułatwiają pracę z systemem ludziom np. niedowidzącym - tutaj przydaje się opcja lupy czy wysokiego kontrastu. Poza tym są to opcje narratora czytającego tekst znajdujący się na ekranie czy różne opcje myszy. Oficjalnie darmowe aktualizacje Windows 7 i 8.1 skończyły się w ubiegły piątek, 29 lipca. Po tym terminie za najnowszy system Microsoftu trzeba już zapłacić. Tanio nie jest. Na oficjalnej witrynie Microsoftu wersja Home Windows 10 kosztuje 579.99 złotych, za wersję pro trzeba już zapłacić 1199 złotych. I są to wersje elektroniczne produktu, do ściągnięcia ze strony producenta.

Aby w dalszym ciągu skorzystać z darmowej aktualizacji należy przejść na stronę Microsoft - aktualizacja dla osób korzystających z ułatwień dostępu i pobrać plik wykonawczy, a następnie uruchomić go i dokonać aktualizacji. Co ciekawe, podczas aktualizacji, na żadnym jej etapie, nie zostaniecie poproszeni o potwierdzenie czy w jakikolwiek udowodnienie faktu, że korzystacie z ułatwień dostępu. Żaden termin dostępności tej aktualizacji nie został przez Microsoft podany.