Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Niemiecki i Irlandzki rząd kupią od Microsoftu wsparcie dla Windows 7

Niemiecki i Irlandzki rząd kupią od Microsoftu wsparcie dla Windows 7
Niemiecki i Irlandzki rząd kupią od Microsoftu wsparcie dla Windows 7

Niemiecki instytucje rządowe zamierzają wciąż pracować na Windows 7.

14 stycznia 2020 roku Microsoft wyciągnął wtyczkę dla Windowsa 7. Popularny system operacyjny nie będzie już wspierany. Chyba, że ktoś jest w stanie zapłacić. Według ogłoszonego w zeszłym roku programu Windows 7 Extended Security Updates Microsoft będzie dostarczał płatnych aktualizacji dla Windows 7 do 10 stycznia 2023 roku. Program przeznaczony jest dla firm oraz instytucji rządowych. Niemiecki rząd przeznaczy na ten cel aż 800 tysięcy dolarów.

Kwota 800 tysięcy dolarów wynika z potrzeby aktualizacji ponad 33 tysięcy urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Win7. Koszt płatnego wsparcia jednej jednostki to od 25 do 200 dolarów, zależnie od wersji systemu (Enterprise lub Pro) i czasu, jakim ma zostać objęty ochroną. W samej stolicy Niemiec znajduje się, według danych podanych przez serwis zdnet.com, znajduje się około 20 tysięcy komputerów z Windows 7.

Irlandia wyda na aktualizacje do Windows 7 1,1 miliona funtów

W roku 2020 także Irlandia wyda niebagatelną kwotę 1,1 miliona funtów na wsparcie dla komputerów, które wciąż pracują pod kontrolą tego systemu w branży publicznej ochrony zdrowia. Ponownie taką samą kwotę Irlandczycy zapłacą Microsoftowi w przyszłym roku. W Irlandzkiej służbie zdrowia z 58 tysięcy systemów 46 to wciąż te od Microsoftu oznaczone cyfrą 7.

StatCounter szacuje, że na Windows 7 pracuje wciąż prawie 27 procent komputerów wyposażonych w system operacyjny od Microsoftu.