Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Andrzej Kania
Opublikowano

Największą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest niewątpliwie swoboda ruchów, jakie zapewniają. Unikasz w ten posób naprężania kabla i uszkodzenia go. To bardzo uniwersalny rodzaj słuchawek, które z powodzeniem można używać przy komputerze, oglądając telewizję, grając w gry na konsoli, ale także włócząc się po mieście, uprawiając sport czy podróżując.

Co jest ważne przy wyborze słuchawek?

Wykonanie
Wybierając słuchawki radiowe pamiętaj, że są one produkowane tylko z mostkiem nad głową. Kolejny podział następuje na słuchawki na uszy oraz takie, które zakrywają całe małżowiny uszne. Takie słuchawki są znacznie bardziej kompaktowe, dzięki czemu lepiej sprawdzają się w podróży. Jednocześnie ta konstrukcja jest mniej wygodna, zwłaszcza przy dłuższym użytkowaniu. Rozwiązaniem tych problemów mogąś być Freebuds Pro, które są znacznie wygodniejsze i lepiej dźwiękochłonne.

Budowa

Open
Aby uzyskać wierniejsze odtwarzanie muzyki z mniejszymi zniekształceniami, wybierz słuchawki o otwartej konstrukcji. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że przepuszczają one  dźwięk, więc gdy słuchasz głośniej, otoczenie usłyszy to, czego akurat słuchasz. Bedziesz jednak w ten sposób świadomy otaczającego cię hałasu, co również ma swoje plusy. Dlatego nadają się dla tych, którzy nie wymagają doskonałej izolacji akustycznej.

Słuchawki zamknięte
Z drugiej strony możesz cieszyć się muzyką, czy słuchowiskami w słuchawkach o zamkniętej konstrukcji, bez zakłóceń, nawet na głośniejszej ulicy. A głośna muzyka znacznie mniej zakłóci też otoczenie. Jednak dla lepszej izolacji dźwięk nie rozprzestrzenia się w wolnej przestrzeni, ale odbija się. Te niedrogie słuchawki czasami dają nieco zniekształcony dźwięk z powodu niezrównoważonego dostarczania dźwięku i mniej basów z powodu ograniczonego odchylenia membrany.

Żywotność baterii
Żywotność baterii znacznie się różni w zależności od modelu słuchawek, jakie wybierzesz. Nawet najkrótsze słuchawki są w stanie działać przez kilka godzin. Jeśli ze Freebuds Pro korzystasz głównie w domu, ich trwałość nie jest tak ważna. I odwrotnie, jeśli często podróżujesz, będziesz potrzebować dłuższej żywotności baterii.

Pojemność baterii słuchawek pokazuje, jak długo same słuchawki działają bez ładowania.

10-20 godzin to standardowa wytrzymałość dla słuchawek radiowych. Zadowoli większość użytkowników, zarówno w zakresie grania, jak i słuchania muzyki.
Ponad 20 godzin - świetna wytrzymałość, idealna dla bardziej wymagających użytkowników, takich jak streamerzy. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić lub po prostu nie chcesz często ładować słuchawek, zadbaj o dłuższą żywotność.

Zakres częstotliwości
Jest podawany w hercach (Hz) i jest jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze słuchawek. Mówiąc najprościej, im większy zakres częstotliwości słuchawek, tym lepiej słuchawki odtwarzają skraje dźwięku, tj. basy i wysokie tony. Typowy zakres słuchawek to 20 Hz–20 kHz, gdzie dolna granica wskazuje na reprodukcję basów. Dla wielu lepszych słuchawek dolna granica wynosi poniżej 20 Hz. Bas jest więc odtwarzany znacznie wierniej. Niektórzy producenci implementują również funkcję wibracji w swoich słuchawkach. Ta funkcja dodatkowo zwiększa przyjemność ze słuchania basów. Jednak, aby wartość zakresu częstotliwości była miarodajna, należy ją podać wraz z odpowiednią wartością tłumienia.

Wrażliwość
Wydajność akustyczna słuchawek wyrażona w dB/Wm. Im wyższa czułość, tym lepsza reprodukcja sygnału audio. Wyższa wartość oznacza również wyższy poziom głośności, dzięki czemu słuchawki będą grać głośniej. Prawdopodobnie będziesz używał słuchawek radiowych głównie do swojego komputera, więc możesz sobie pozwolić na zakup słuchawek o niższej czułości poniżej 100 dB/mW, ponieważ moc wyjściowa karty dźwiękowej jest wystarczająca.

Impedancja
Impedancja wpływa na to, jak głośno będą grać Freebuds Pro. Słuchawki o impedancji do 100 omów mają większą głośność i nadają się również do przenośnych odtwarzaczy, ponieważ niższa impedancja nie wymaga tak wysokiego napięcia. Słuchawki wyższej klasy mają impedancję powyżej 100 omów. Dźwięk z nich jest lepszy i nie musisz się o nic martwić, jeśli używasz słuchawek z komputerem. Wydajność karty dźwiękowej powinna być wystarczająca.

 technologia i rozrywka