Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Rób zdjęcia telefonem komórkowym jak profesjonalista: 4 profesjonalne sztuczki

Andrzej Kania
Opublikowano

Jak uzyskać ładne zdjęcia z podróży, nie martwiąc się o jakość swojego aparatu? Rozwiązaniem jest użycie P smart 2021.

Czy wiesz, jak prawidłowo robić zdjęcia telefonem komórkowym? Wypróbuj te 4 profesjonalne wskazówki.

1. Działa nawet bez selfie
Znam tylko jedną osobę, która potrafi zrobić naprawdę doskonałe selfie. Jedną. Selfie to bardzo specyficzna dyscyplina fotograficzna. Na pierwszy rzut oka wygląda to łatwo, ale łatwym wcale nie jest. Jednocześnie, nie ma większego banału niż samo selfie. Wiedz, że nikt, nawet twoja własna matka, nie chce oglądać pięćdziesięciu odmian twojej twarzy przed jednym i tym samym obiektem.

Selfie nie ma wartości artystycznej. Wszystko, co przedtswia, to twoja własna twarz. Jednak, od czasu do czasu, kazdy może sobie pozwolić na odrobinę próżności i strzelić sobie selfie. Ale jeśli chcesz bardziej wartościowych zdjęć, spróbuj czegoś innego. Nawet P Smart 2021 może wyczarować doskonałe zdjęcia. Za jego pomocą możesz zaangażować kreatywność, wyobraźnię i odwagę w eksperymentowaniu w tej dziedzinie. 

2. Nie używaj lampy błyskowej…
Osoby w muzeach i teatrach nagle wyglądają jak mityczne potwory, a goście na odświętnych przyjęciach mają diabelskie czerwone oczy. Powód?

Lampa błyskowa w aparacie mobilnym znacznie obniża jakość powstałego obrazu i obniża jego wartość. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś używać lampy błyskowej, to na pewno się z nami zgodzisz. W przeciwnym razie lepiej nawet nie zaczynaj.

Tak naprawdę to zastanawiające, po co producenci w ogóle wbudowali tę funkcję w swoje urządzenia, skoro fotografię mobilną należy robić bez lampy błyskowej. Coś innego profesjonalnie oświetlona scena przy użyciu jednej lub więcej zewnętrznych lamp błyskowych lub specjalnego oświetlenia scenicznego. Ale przy normalnym użytkowaniu błyskawica jest tematem tabu! Po prostu przestrzegając tej podstawowej zasady, uzyskasz znacznie lepsze wyniki.

3. Korzystaj z aplikacji
Specjalne aplikacje fotograficzne mogą pomóc zamienić zwykły obraz w bardzo ciekawą kompozycję. Staraj się być nieco bardziej kreatywny i nie ograniczaj się do Instagrama. Możliwości są ogromne, a jeśli się na nich skupisz, przekonasz się, jak bogaty jest rynek.

Z tego miejsca polecić możemy chociażby Pixlr, Snapseed, PhotoDirector, Adobe Photoshop Express, Adobe Photoshop Lightroom, ale także wiele innych. Najlepszym sposobem jest wpisanie frazy edytor zdjęć do wyszukiwarki w App Store lub Google, a następnie wybranie odpowiedniej aplikacji, według własnego uznania lub opinii innych użytkowników.

4. Nie powiększaj, raczej przycinaj
Większość dzisiejszych smartfonów ma cyfrowy zoom, który pozwala na przybliżanie lub oddalanie obiektu. Ta funkcja na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przydatna, ale prawda jest taka, że faktycznie może zepsuć uzyskany obraz.

W przeciwieństwie do zoomów optycznych aparatów kompaktowych czy lustrzanek jednoobiektywowych, technologie mobilne wciąż są nieco niedoskonałe i działają na zasadzie prostego powiększenia cyfrowego. Jakość rozdzielczości i szczegółowości rysunku zostaje wówczas znacznie obniżona. Więc zamiast powiększać, zrób kilka kroków. Jeśli chcesz skupić się na większej liczbie szczegółów, powiększ i przytnij powstałe zdjęcie za pomocą edytora. Uzyskasz znacznie lepszy efekt.

 technologia i rozrywka