Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Komputer Apple 1 z podpisem Steve'a Wozniaka wystawiony na aukcję

Michał Miśko
Opublikowano

Komputer Apple 1 z własnoręcznym podpisem jego twórcy, Steve'a Wozniaka, został właśnie wystawiony na aukcję.

Dom aukcyjny w Bostonie wystawił na licytację oryginalny komputer Apple 1 z własnoręcznym podpisem jego twórcy, Steve'a Wozniaka, na obudowie. Popularmny Woz podpisał komputer nie w momencie jego tworzenia, a w 2005 roku, w trakcie wizyty na Uniwersytecie w Kalifornii. Cena wywoławcza to 50 tysięcy dolarów.

Apple 1 został zaprojektowany przez Wozniaka w 1976 roku. Para Wozniak - Jobs zbudowała około 200 sztuk tych komputerów, a sprzedało się 175. Komputer zaprezentowany na aukcji jest w pełni sprawny, w komplecie znajduje się oryginalna instrukcja, zasilacz, monitor Sanyo wyprodukowany również w 1976 roku oraz odtwarzacz kasetowy Panasonica. Obudowa Apple 1 została profesjonalnie odrestaurowana we wrześniu tego roku. Aukcja potrwa do 17 grudnia. 

W maju 2019 roku londyński dom aukcyjny Christie's sprzedał komputer Apple 1 oznaczony numerem 10 za pół miliona dolarów.