Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

2,5 miliona złotych za kartridż z Super Mario

Michał Miśko
Opublikowano

Zeszłego lata padł rekord. Teraz kolejny. Nienaruszony kartridż w grą Super Mario Bros. na NES sprzedano za ponad 2,5 miliona złotych.

W lipcu ubiegłego roku kartridż z grą Super Mario Bros. w niemal idealnym stanie, został oceniony na 9,4 punkta w 10 stopniowej skali, i oryginalnym opakowaniu został sprzedany na aukcji za 114 tysięcy dolarów - w tamtym czasie to ponad 450 tysięcy złotych. Teraz rekord ten został wielokrotnie pobity.

 

Chodzi o kartridż starszy o rok, kupiony w 1986 roku jako prezent gwiazdkowy, nigdy nierozpakowany i znaleziony niemal w idealnym stanie w tym roku. Jego stan oceniono na 9,6 punkta. Przedstawiciele domu aukcyjnego Heritage mówią, że to najlepiej zachowana kopia, jaka kiedykolwiek wystawiona została na aukcji. Jego cena osiągnęła, bagatela, 660 tysięcy dolarów (co daje ok. 2,5 miliona złotych).

Okienko produkcyjne tej wersji gry było bardzo krótki. Znalezienie dziś takiej kopii, w takim stanie, graniczy z cudem, stwierdziła Valarie McLeckie, eskpertka od gier wideo w domu aukcyjnym Heritage.