Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wydadzą polską wersję The Story of Commodore Amiga in Pixels

Michał Miśko
Opublikowano

Zaledwie (niecałego) weekendu potrzebowała zbiórka założona przed Roberta Łapińskiego, aby osiągnąć cel - kwotę potrzebną do wydania polskiej wersji The Story of Commodore Amiga in Pixels.

W niecały weekend od uruchomienia zbiórki projekt wydania polskiej wersji The Story of Commodore Amiga in Pixels (Historia Amigi pixel po pixelu) został sfinansowany przez fanów tego (powiedzieć kultowego, to jak nic nie powiedzieć) komputera, który stał na biurku każdego szanujacego się gracza lat 80. i 90. Za projektem stoi Robert Łapiński, szef Idea ahead, wydawcy miesięczników Pixel i PSX Extreme. I nic w tym dziwnego, Amiga do dziś ma sporą rzeszę fanów i jeszcze większe grono osób, które daży ten komputer niespotykanym sentymentem. Dotychczas w zbiórce zebrano ponad 50 tysięcy złotych. Zbiórka zmierza więc do kolejnego celu, którym, przy stanie 60 tysięcy, jest gratis dla każdego wspierającego w postaci pełnego archiwum magazynu Pixel w formie pdf. Archiwum nie lada, bo to aż 70 numerów.

Książka pod tym tytułem to polskie, uzupełnione wydanie The Story of Commodore Amiga in Pixels_ autorstwa Chrisa Wilkinsa, która ukazała się pierwotnie na rynku brytyjskim. Opowiada jej historię, przygląda się najlepszym grom i prezentuje wspomnienia osób zaangażowanych w powstanie, upadek oraz odrodzenie się pierwszego komputera osobistego, który dobrze wyglądał i dobrze brzmiał. Polskie wydanie Historii Amigi Piksel po Pikselu będzie uzupełnione o materiały o polskich twórcach i przedstawicieli lokalnej demosceny. Zbiórka trwa jeszcze przez 40 dni. Możecie ją wesprzeć na wspieram.to.