Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Zelda pobiła Mario

Michał Miśko
Opublikowano
Zelda pobiła Mario
The Legend of Zelda

Oryginalny kartridż z grą The Legend of Zelda został sprzedany na aukcji za ponad 3,3 miliona złotych. Zelda tym samym pobiła rekord Mario z kwietnia tego roku.

To jedna z najwcześniejszych produkcji, jakie mieliśmy okazję mieć na naszych aukcjach. Ta wersja gry była produkowana jedynie przez kilka miesięcy w roku 1987, zanim została zastąpiona w 1988 wersją Rev-A. Dlatego jest tak cenna. Z tego co nam wiadomo to również jedyna taka oryginalnie zapakowana kopia na świecie, pisze w swojej aukcji dom aukcyjny Heritage.

Oryginalny kartridż z grą The Legend of Zelda został właśnie sprzedany za 870 tysięcy dolarów, co daje nam kwotę ponad 3,3 miliona złotych. Zelda tym samym pobiła poprzedni rekord należący do gry Super Mario Bros., która została sprzedana w kwietniu tego roku za 660 tysięcy dolarów.

Stan kartridża z grą został oceniony na 9 w 10 punktowej skali. Wspomniany już Super Mario, według oceny domu aukcyjnego, był w lepszym stanie. Jego ocena wynosiła 9,6, co oznacza stan niemal idealny. To, co wyróżnia Zeldę jest jednak jej rzadkość. To najprawdopodobniej najwcześniej wyprodukowany kartridż z tą grą, który dziś jest w oryginalnym stanie i nigdy nie został rozpakowany.

W lipcu 2020 roku inny kartridż z grą Super Mario Bros. w niemal idealnym stanie, został oceniony na 9,4 punkta w 10 stopniowej skali, i oryginalnym opakowaniu został sprzedany na aukcji za 114 tysięcy dolarów.