Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ponad 10 tys. amigowych gier dostępnych w przeglądarce

  • Retro
  • Opublikowano
Ponad 10 tys. amigowych gier dostępnych w przeglądarce
Ponad 10 tys. amigowych gier dostępnych w przeglądarce

Portal archive.org w którym znaleźć możemy przeróżne archiwalne oprogramowanie dodał do swojej kolekcji ponad 10 tysięcy gier znanych z komputerów Amiga.

Kto nie kochał Amigi? W latach 90 ubiegłego wieku był to przedmiot pożądania każdego dzieciaka i nastolatka w Polsce. Ten 16 bitowy komputer ma już 30 lat i obecnie jest przedmiotem westchnień kolekcjonerów. Teraz gry znane z tego 16 bitowca dostępne są dla wszystkich i w ogromnej liczbie z poziomu przeglądarki internetowej. Portal archive.org do swojej liczącej grubo ponad 150 tysięcy sztuk kolekcji oprogramowania archiwalnego dodał także około 10 tysięcy gier i programów użytkowych, znanych właśnie z Amigi 500, 500plus czy 600. Osobiście pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem była gra Wings of Fury w którą jako dziecko grałem godzinami. Zamieszczam ją poniżej. Kolekcja archive.org to jednak masa innych, niezwykle ciekawych perełek. Gimby nie znajo, można by powiedzieć.

 

 Z Amigowym pozdrowieniem. Przyjemnej zabawy!