Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ultra rzadkie Atari 2700 znalezione w sklepie charytatywnym

Michał Miśko
Opublikowano
Ultra rzadkie Atari 2700 znalezione w sklepie charytatywnym
Ultra rzadkie Atari 2700 znalezione w sklepie charytatywnym

Niesamowitym szczęściem pochwalił się niedawno użytkownik Reddita, który poinformował, że w jednym ze sklepów charytatywnych znalazł rzadki model konsoli Atari 2700.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit pochwalił się niedawno, że przechadzając się po sklepie charytatywnym* w Kalifornii natrafił na dziwnie wyglądającą, starą konsolę Atari. Szybko zajrzał więc do Internetu i okazało się, że ten niepozorny sprzęt to bardzo rzadko spotykana konsola Atari 2700, która nigdy nie weszła do sprzedaży, a swoją premierę miała mieć w 1981 roku.

Reklamy Atari 2700 pojawiły się nawet w prasie w | źródło: atarimuseum.com
 

 Szczęściarz konsolę oczywiście nabył, za całe 30 dolarów. Następnie sprzedał ją na eBay za 3 tysiące dolarów, pomimo tego, że w zestawie brakowało oryginalnych, bezprzewodowych padów.

Atari 2700 miało być następcą konsoli 2600 i w pełni z nią kompatybilną. Główną różnicą w porównaniu ze starszą siostrą były bezprzewodowe kontrolery, które były główną przyczyną porzucenia przez Atari projektu 2700. Zasięg kontrolerów sterowanych radiowo to ponad 300 m. Pojawił się więc problem wpływania na siebie nawzajem kontrolerów i konsol znajdujących się w tym samym budynku czy osiedlu. Wszystkie kontrolery miały bowiem te same częstotliwości działania, konsola rozróżniała jedynie kontroler prawy od lewego. 

Design Atari 2700 znacząco różnił się od poprzednika. Konsola i kontrolery zostały zaprojektowane przez Roy'a Nishi. Wygląd tego nigdy nie ochrzczonego dziecka Atari w tamtym czasie był bardzo nowoczesny i wdrożony został ponownie w projektach Atari 3200, 52002800, 7800, a nawet 2600jr. W konsoli, pod pokrywą, umieszczono także miejsca do przechowywania kontrolerów.

Atari 2700 | źródło: atarimuseum.com
 

 Szacuje się, że Atari wyprodukowało około 12 sztuk modelu 2700.

* Sklep charytatywny jest rodzajem bazaru prowadzonego przez organizacje charytatywne. Sprzedają one przeróżne, używane rzeczy, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostają w całości na szczytny cel.