Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Super Mario Bros. w oryginalnym opakowaniu sprzedane za ponad 450 tysięcy złotych

Super Mario Bros. w oryginalnym opakowaniu sprzedane za ponad 450 tysięcy złotych
Źródło: Heritage Auctions

Kartridż z grą Super Mario Bros. w oryginalnym opakowaniu został sprzedany za rekordową kwotę.

Kartridż z grą Super Mario Bros. w niemal idealnym stanie, został oceniony na 9,4 punkta w 10 stopniowej skali, i oryginalnym opakowaniu został właśnie sprzedany na aukcji (Heritage Auctions) za 114 tysięcy dolarów - to ponad 450 tysięcy złotych. Tym samym gra pobiła rekord na najdroższą w historii, który do tej pory należał, co ciekawe, do innej kopii tej samej gry w podobnym stanie, która została sprzedana na aukcji w zeszłym roku za nieco ponad 100 tysięcy dolarów.

O tym, że retro jest w cenie nie trzeba przekonywać nikogo kto w ostatnim czasie chciał kupić np. swój komputer z dzieciństwa, jakikolwiek by to nie był, Commodore, Amiga, czy Atari. Ceny tych sprzętów, choć nie są to przedmioty tak rzadkie jak opisywany kartridż, potrafią równie mocno zaskoczyć. Nic nie przebije jednak unikatowej konsoli Nintendo Play StationWspółpraca Sony i Nintendo przy stworzeniu wspólnej konsoli do gier sięga jeszcze roku 1988. Do roku 1991 obie strony zaprzeczały jednak takiej współpracy aż do  momentu w którym Sony zaprezentowało na targach CES projekt Famicoma wyposażonego w czytnik CD-ROM. Konsolę nazwano Play Station. Dzień po tej prezentacji Nintendo ogłosiło jednak zerwanie partnerstwa z Sony i stworzenie nowej konsoli wspólnie z Philipsem. Szef Sony, Norio Ohga, z informacji tej nie był, co wiadome, zbytnio zadowolony. Zirytowano go do tego stopnia, że polecił Kenowi Kutaragi stworzenie nowego projektu PlayStation, który konkurował by z Nintendo. Reszta jest historią. Jeden z 200 prototypów tej konsoli został sprzedany na aukcji Heritage na początku tego roku za 360 tysięcy dolarów.