Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

#geekOkazje: Quake za darmo od Bethesdy

W ramach QuakeCon dla każdego kopia kultowego Quake'a.

Darmowy pierwszy Quake dla wszystkich z okazji tegorocznego QuakeCona (w tym roku w wersji online). Aby dostać darmową, cyfrową kopię Quake'a należy pobrać launcher Bethesdy oraz zalogować się, a jeśli jeszcze nie masz konta na Bethesda.net to założyć go. Po zalogowaniu w launcherze będziesz mógł zainstalować już swoją darmową kopię Quake'a.

Quake miał premierę 22 czerwca 1996 roku. id Software, czyli specjaliści od strzelanek z perspektywy pierwszej osoby, po wielkich sukcesach Wolfensteina 3D i Dooma, na świat wydali kolejny hitowy tytuł FPS, który żyje do dziś. Za grę odpowiedzialni byli John Carmack, Michael Abrash i John Cash. Gra dodawała do, wprowadzonej już w Doom rozgrywki multiplayer, szereg innych opcji, które przyczyniły się znacząco do olbrzymiego sukcesu tego tytułu. To, co jeszcze zasługuje na wspomnienie to niesamowita ścieżka dźwiękowa Quake - skomponował ją Trent Reznor i jego Nine Inch Nails. Reznor użyczył także głosu głównemu bohaterowi gry, znanemu jako Ranger.

Quake do końca 1999 roku sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w 550 tysiącach kopii. Na całym świecie było to 1,1 miliona kopii gry. Co ciekawe, Quake nigdy nie miał bezpośredniego sequela, pomimo tego, że Quake 2 ukazał się już w grudniu 1997 roku i przedstawiał historię kontynuowaną później w Quake 4.