Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Gry na PS5. To nie będą tanie rzeczy

  • Gaming
  • Opublikowano

Będzie drogo.

O tym, że gry na nowe generacje konsol będą droższe mówiło się od jakiegoś czasu. Ale co innego plotki, a co innego, kiedy stoimy już przed faktem dokonanym. Otóż ceny za tytułu na Playstation 5 mogą dochodzić nawet do 350 złotych. Tak będzie np. z grą Demon’s Souls Remake, która została wyceniona właśnie na 349 złotych w Media Markt, Euro AGD i Empiku. 269 złotych trzeba będzie z kolei zapłacić za grę Spider-Man: Miles Morales. Obie te gry nie są nowymi tytułami, Demon's Souls (jak sama nazwa wskazuje) jest remake'iem tytułu z 2009 roku, a Miles Morales to dodatek do gry Spider-Man sprzed dwóch lat. Grę tę zresztą będzie można kupić w pakiecie z dodatkiem za cenę... 349 złotych. Inny przykład? Sackboy: A Big Adventure, którą wyceniono na 319, a na 349 złotych wyceniono Destruction All Stars.

Być może nie wszystkie tytuły gier dotknie tak drastyczny wzrost cen, Ubisoft, na przykład, zapowiedział, że gry tego studia będą sprzedawane po dotychczasowych cenach, czyli w granicach 239 - 259 złotych. Studia tłumaczą politykę rosnących cen wciąż galopującymi w górę kosztami produkcji i marketingu. Czy jednak kilkanaście lat temu nie tłumaczono graczom, że wysokie ceny gier spowodowane są znaczącym procederem piractwa? Dziś, kiedy jest to już z pewnością niszowe zjawisko, ceny gier wciąż rosną.