Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboksa

Michał Miśko
Opublikowano
Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboksa
Xbox Series X i Xbox Series S

Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboxa. Czy będzie jak z PS5?

Najbardziej interesujące graczy informacje na temat nowego Xboxa podane zostały na początku września. Xbox Series S, słabsza wersja nowej konsoli Microsoftu, kosztować będzie jedynie 1349 złotych. Mocniejsza wersja, oznaczona Series X wyceniona została na 2249 złotych. Przedsprzedaż sprzętu rozpoczęła się już dziś, 22 września, o godzinie 9. Przed dokonaniem zakupu musisz przygotować się jednak na to, że może powtórzyć się sytuacja, która miała miejsce w przypadku Playstation 5. Sony ruszyło z przedsprzedażą swojej nowej konsoli dzień po ogłoszeniu cen i w tej chwili raczej trudno będzie znaleźć jeszcze miejsce w którym można takiego zakupu dokonać. Okazało się, że ilość konsol w przedsprzedaży jest dość niska, te zniknęły niemal natychmiast, Sony za taki stan rzeczy przeprosiło, ale na rynku, jak zawsze w takich przypadkach, pojawili się handlarze. Obecnie można odkupić zakup przedsprzedażowy PS5 po wielokrotnie zawyżonych cenach, dochodzących nawet do kilku tysięcy dolarów. Sony zapowiada jednak, że dorzuci jeszcze konsol na rynek w ciągu kilku najbliższych dni.

Specyfikacja techniczna Xboxów

Tymczasem już jutro wszyscy chętni mogą ustawić się w kolejce po Xboxy. Przypomnijmy, że Microsoft przygotował dwie wersje. Mocniejsza konsola będzie wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Zen 2 3,8 i 3,6 GHz, GPU AMD RDNA 2 52 CU o mocy 12,15 teraflopów. Konsola będzie miała 16 GB RAM GDDR6 pamięci (10 GB 560 GB/s i 6 GB 336 GB/s). Gry mają działać w 4K i 60 kl/s, maksymalnie do 120 kl/s. Słabszy Series S będzie wyposażony w ten sam procesor z taktowaniem 3,6 i 3,4 GHz. GPU będzie miało 20 CU i moc 4 teraflopów. Pamięć RAM to 10 GB, 8GB 224 GB/s i 2 GB 56 GB/s. Gry na nim mają działać w maksymalnej rozdzielczości 1440p i 60 kl/s, maksymalnie do 120 kl/s. Series X będzie wyposażony w dysk 1 TB NVME SSD, Series S dostanie dyski o połowę mniejsze. Obie konsole będą wstecznie kompatybilne z wieloma tytułami począwszy od pierwszego Xboxa. Jeśli chodzi o kompatybilność akcesoriów to większość powinna działać z nowym Xboxem. Przedsprzedaż w Polsce prowadzić będzie sklep Microsoft oraz MediaExpert, x-kom.pl, RTV Euro AGD, MediaMarkt Polska, Komputronik i NEONET.