Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboksa

  • Gaming
  • Opublikowano
Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboksa
Xbox Series X i Xbox Series S

Ruszyła przedsprzedaż nowego Xboxa. Czy będzie jak z PS5?

Najbardziej interesujące graczy informacje na temat nowego Xboxa podane zostały na początku września. Xbox Series S, słabsza wersja nowej konsoli Microsoftu, kosztować będzie jedynie 1349 złotych. Mocniejsza wersja, oznaczona Series X wyceniona została na 2249 złotych. Przedsprzedaż sprzętu rozpoczęła się już dziś, 22 września, o godzinie 9. Przed dokonaniem zakupu musisz przygotować się jednak na to, że może powtórzyć się sytuacja, która miała miejsce w przypadku Playstation 5. Sony ruszyło z przedsprzedażą swojej nowej konsoli dzień po ogłoszeniu cen i w tej chwili raczej trudno będzie znaleźć jeszcze miejsce w którym można takiego zakupu dokonać. Okazało się, że ilość konsol w przedsprzedaży jest dość niska, te zniknęły niemal natychmiast, Sony za taki stan rzeczy przeprosiło, ale na rynku, jak zawsze w takich przypadkach, pojawili się handlarze. Obecnie można odkupić zakup przedsprzedażowy PS5 po wielokrotnie zawyżonych cenach, dochodzących nawet do kilku tysięcy dolarów. Sony zapowiada jednak, że dorzuci jeszcze konsol na rynek w ciągu kilku najbliższych dni.

Specyfikacja techniczna Xboxów

Tymczasem już jutro wszyscy chętni mogą ustawić się w kolejce po Xboxy. Przypomnijmy, że Microsoft przygotował dwie wersje. Mocniejsza konsola będzie wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Zen 2 3,8 i 3,6 GHz, GPU AMD RDNA 2 52 CU o mocy 12,15 teraflopów. Konsola będzie miała 16 GB RAM GDDR6 pamięci (10 GB 560 GB/s i 6 GB 336 GB/s). Gry mają działać w 4K i 60 kl/s, maksymalnie do 120 kl/s. Słabszy Series S będzie wyposażony w ten sam procesor z taktowaniem 3,6 i 3,4 GHz. GPU będzie miało 20 CU i moc 4 teraflopów. Pamięć RAM to 10 GB, 8GB 224 GB/s i 2 GB 56 GB/s. Gry na nim mają działać w maksymalnej rozdzielczości 1440p i 60 kl/s, maksymalnie do 120 kl/s. Series X będzie wyposażony w dysk 1 TB NVME SSD, Series S dostanie dyski o połowę mniejsze. Obie konsole będą wstecznie kompatybilne z wieloma tytułami począwszy od pierwszego Xboxa. Jeśli chodzi o kompatybilność akcesoriów to większość powinna działać z nowym Xboxem. Przedsprzedaż w Polsce prowadzić będzie sklep Microsoft oraz MediaExpert, x-kom.pl, RTV Euro AGD, MediaMarkt Polska, Komputronik i NEONET.