Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Amazon ogłasza usługę grania w chmurze. Oto Luna

  • Gaming
  • Opublikowano

Amazon właśnie wchodzi w branże gamingu w chmurze.

Luna, tak nazywa się usługa cloud gamingu Amazona. Nie znamy na razie dokładnej daty startu Luny, ale wiemy, że będzie dostępna na PC, iMacach, Fire TV, iOS i iPadOS, a tuż po starcie na urządzeniach z Androidem. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą już zapisywać się do etapu wczesnego dostępu. Co z resztą świata, na razie nie wiadomo.

We wczesnej fazie dostępu usługa ma kosztować 5 dolarów i 99 centów miesięcznie. Da to możliwość jednoczesnej gry na dwóch urządzeniach w wybrane gry, w rozdzielczości 4k i 60 kl/s. Według słów przedstawicieli Amazona dostępnych ma być na platformie 100 gier, w tym te z pakietu startowego. Będą to Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu, and Brothers: A Tale of Two Sons. Amazon ogłosił rownież partnerstwo z Ubisoftem, które ma owocować pierwszym tego typu kanałem w usłudze Luna. Dzięki niemu klienci będą mieli dostęp do gier Ubisoftu, obecnych i tych, które premierę będą dopiero miały, w wysokiej rozdzielczości i 60 klatkach na sekundę. 

Gracz będzie mógł sterować w grach za pomocą myszki i klawiatury lub poprzez dedykowany pad. Wyceniono go na 49 dolarów i 99 centów na etapie early access. Będzie również integracja z Twitchem.

Czy Amazon wytrzyma konkurencję z Google Stadia, a szczególnie ze świetnie działającym xCloud, a także konsolami nowej generacji, które są tuż za rogiem? Czas pokaże czy na rynku jest miejsce na kolejną tego typu usługę.