Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Klasyczne gry Konami w zestawie na GOG.com

  • Gaming
  • Opublikowano

Reedycje kultowych gier Konami możecie teraz kupić w dobrej cenie na GOG.com.

Metal gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 Substance i Konami Collector's Series: Castlevania i Contra to cztery tytuły, które trafiły na GOG, jako odświeżenie klasycznych gier Konami. W skład Konami Collectro's Series wchodzi z kolei aż pięć gier: Castlevania, Castlevania II: Simon's Quest, Castlevania III: Dracula's Curse, Contra i Super C. Wszystko to w bardzo przysptępnych cenach z przystosowaniem na nowoczesne systemy operacyjne. Gry kupicie kolejno za 21,99, 35,99, 35,99 i 21,99 zł.

Warto odświeżyć sobie te tytuły po latach. Warto też zaznaczyć, że pierwsza gra z serii Metal Gear debiutowała na rynku aż 33 lata temu (1987). Jest to tytuł łączący w sobie elementy akcji i gry szpiegowskiej. Bohaterem gry jest Solid Snake w którego wcielamy się jako gracz, aby wypełnić szereg postawionych przed nim misji. Przełomową grą z cyklu była wydana w 1998 roku Metal Gear Solid, która wprowadzała jako pierwsza trójwymiarowe środowisko. Ostatnią grą z cyklu była wydana w 2018 Metal Gear Survive. Inne klasyczne tytuły wśród składanki Konami to Castlevania i Contra. Ta pierwsza pojawiła się w 1986 i jest klasyczną platformówką. Głównego bohatera, Sama, jako gracz przeprowadzić musimy przez zamek pełen piekielnych istot, aby na końcu dotrzeć do samego Drakuli. Co ciekawe, oryginalna Castlevania to pierwsza gra z cyklu, ale biorąc pod uwagę chronologię wydarzeń dopiero siódma. Dotychczas wydano aż 30 (licząc łącznie z serią Lords of Shadow) różnych odsłon tej gry, ostatnią w 2014 roku. Marka Castlevania to również komiksy czy seriale animowane.

Contry nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. To gra, która wydana została na niezliczoną ilość systemów, począwszy od automatów Arcade, poprzez Commodore 64, a na Nintendo Switch skończywszy. Oryginalna Contra pochodzi z 1987 roku. Rok później wydano grę Super Contra. Następnie, już w latach 90., pojawiały się kolejno Operation C, Contra III i Contra Force. Dotychczas wydano 15 gier z tego cyklu, ostatnie dwie w 2019 roku. Były to Contra: Anniversary Collection oraz Rogue Corps. W Polsce Contra najbardziej kojkarzy się z hitowym w latach 90. sprzętem Pegasus, który tak naprawdę był klonem japońskiego Famicoma.