Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077 ze statusem gold!

  • Gaming
  • Opublikowano

Cyberpunk 2077 otrzymał status gold.

Cd Projekt poinformował na oficjalnym, twitterowym koncie Cyberpunka 2077, że cały projekt otrzymał status gold. Oznacza to, że gra fizycznie trafiła już do tłoczni, a także, że może trafić na konsole. Premiera 19 listopada, czyli dokładnie w tym samym dniu, co premiera Playstation 5. Nie będzie już przełożenia daty. Niedługo wszyscy zanurzymy się w Night City.

Droga do premiery Cyberpunka była dość wyboista. Pierwotnie wyczekiwana na całym świecie gra miała ukazać się w kwietniu tego roku. CD Projekt Red już w styczniu poinformował jednak, że to się nie uda i datę ustalono na 17 września. W czerwcu było już jasne, że i wrześniowa premiera nie zostanie utrzymana i ustalono nową datę na 19 listopada. Pomimo tego, że wiele osób oraz branżowych portali wieszczyło, że i listopad może się nie udać, wygląda na to, że jednak dali radę. Łyżką dziegciu jest tu jednak crunch, który deweloper ogłosił kilka dni temu.

Wymagania sprzętowe Cyberpunka nie takie straszne

Na jednym z Night City Wire poznaliśmy także wymagania sprzętowe, jakie będą konieczne do uruchomienia gry. Nie są one specjalnie wysokie. Do minimum podanego przez CD Projekt Red wystarczy system operacyjny Windows 7 lub 10 (64 bit), procesor Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 z 3 GB VRAM lub AMD Radeon Rx 470 z 4 GB VRAM i 70 GB przestrzeni na dysku twardym.

Zalecana koinfiguracja sprzętowa dla Cyberpunka 2077 to Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i7-4790 lub Ryzen 3 3200G, 12 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 z 6 GB VRAM lub AMD Radeon R9 Fury z 4 GB VRAM i 70 GB na dysku HDD lub SSD. 

Gra będzie wydana najpierw na PC, Xbox One oraz PS4, a wprzyszłym roku wyjdzie wersja na konsole nowej generacji.