Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Premiera Cyberpunk odłożona po raz trzeci

Michał Miśko
Opublikowano

Premiera Cyberpunk 2077 została przełożona po raz trzeci, ale przynajmniej tym razem tylko o 21 dni.

Kiedy podawaliśmy informację, że Cyberpunk 2077 otrzymał status gold i gra trafiła do tłoczni wydawało się, że nic już z datą premiery nie może się wydarzyć. Myliśmy się. Premiera gry została przełożona po raz trzeci, ale tym razem jedynie o 21 dni. Nowa data premiery to 10 grudnia.

Twórcy gry wskazują, że powodem kolejnego opóźnienia jest niedoszacowanie czasu jaki potrzebują na przetestowanie wszystkich wersji gier. A tych jest aż dziewięć, są to wersje na konsole obecnej generacji, Xboxa One S i X, nową generację Series X i S, poprzednią generację konsoli Sony, czyli PS4 i PS4 Pro oraz nową generację PS5, wersję pecetową oraz Google Stadia. Wszystkie ewentualne ulepszenia, czy łatki wyjdą już w Day 0 patch, czyli pierwszej aktualizacji (być może już w dniu premiery).

Pierwotnie Cyberpunk 2077 miał ukazać się w kwietniu tego roku. CD Projekt Red już w styczniu poinformował jednak, że to się nie uda i datę ustalono na 17 września. W czerwcu było już jednak jasne, że i wrześniowa premiera nie zostanie utrzymana i ustalono nową datę na 19 listopada. Dziś dowiedzieliśmy się, że poczekamy jeszcze dodatkowe 21 dni.

Na jakim sprzęcie zagrasz w Cyberpunka? 

Na jednym z Night City Wire poznaliśmy wymagania sprzętowe, jakie będą konieczne do uruchomienia gry w wersji pecetowej. Nie są one, trzeba przyznać, specjalnie wysokie. Do minimum podanego przez CD Projekt Red wystarczy system operacyjny Windows 7 lub 10 (64 bit), procesor Intel Core i5-3570K lub AMD FX-8310, 8 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 z 3 GB VRAM lub AMD Radeon Rx 470 z 4 GB VRAM i 70 GB przestrzeni na dysku twardym.

Zalecana koinfiguracja sprzętowa dla Cyberpunka 2077 to Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i7-4790 lub Ryzen 3 3200G, 12 GB pamięci RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1060 z 6 GB VRAM lub AMD Radeon R9 Fury z 4 GB VRAM i 70 GB na dysku HDD lub SSD.