Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowe Halo nie ukaże się aż do jesieni 2021 roku

  • Gaming
  • Opublikowano

Gra, która miała ukazać się na premierę nowej generacji Xboxów ukaże się rok później.

Halo Infinite miało być tytułem startowym dla nowych Xboxów. O tym, że tak się nie stanie dowiedzieliśmy się już w sierpniu. Microsoft poinformował, że powodem opóźnienia jest tocząca się na świecie epidemia koronawirusa. Szef projektu Halo informował wtedy, że premiera odbędzie się dopiero w 2021 roku. Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, już na początku maja ostrzegał, że taka sytuacja może mieć miejsce, ale nikt ani wtedy, ani potem ogłaszając obsuwę, nikt nie podawał nowej, konkretnej daty premiery. Teraz już wiemy, że przyjdzie nam czekać kolejny rok. Halo Infinite pojawi się bowiem dopiero jesienią przyszłego roku.

Demo Halo Infinite zaprezentowane zostało 23 lipca podczas konferencji online Games Showcase. Nie przypadło ono specjalnie do gustu graczom, a więc prawdopodobnie to jest powodem tak dużego odłożenia w czasie flagowego tytułu Microsoftu. Gra po prostu ma dostać znacznie lepszą oprawę graficzną. Potwierdzają to zresztą słowa Neila Harrisona z należącego do Ms studia 343 Industries. W lipcu chcieliśmy pokazać po raz pierwszy gameplay i to spełniło nasze oczekiwania. Oprawa wizualna nie była jednak na takim poziomie, na jakim chcielibyśmy, aby było Halo.

Akcja Halo Infnite toczy się bezpośrednio po wydarzeniach z Halo 5: Guardians (wydanej w 2015 roku). Główną postacią pozostaje oczywiście legendarny Master Chief, superżołnierz elitarnego oddziału Spartan. 

Pierwsza gra z serii Halo miała swoją premierę w 2001 roku i była przeznaczona jeszcze jako tytuł startowy na klasycznego Xboxa. Halo 2 ukazało się w roku 2004, a trzy lata później trzecia część gry. W 2009 roku ukazały się Halo Wars, strategia w czasie rzeczywistym, oraz Halo 3: ODST. Halo: Reach to już rok 2010, a rok 2011 przyniósł Halo: Combat Evolved Anniversary. W 2012 premierę miało Halo 4, a następnie rok po roku do 2015 cała seria: Spartan Assault, The Master Chief Collection, Spartan Strike oraz wspomniane Halo 5. W roku 2017 ukazała się jeszcze druga odsłona stragegii Halo Wars 2.