Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

EA kupuje Codemasters

  • Gaming
  • Opublikowano

Nagły zwrot akcji w sprawie zakupu Codemasters.

Electronic Arts przebija ofertę Take-Two i najpewniej przejmie brytyjskie Codemasters, studio znane z takich tytułów gier wideo jak Dirt, F1 czy Grid. Transakcja ma opiewać na 1,2 miliarda dolarów. Oferta Take-Two brzmiała 970 milionów. Piłka jest jeszcze w grze. Ewentualne sfinalizowanie transakcji ma nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku.

Electronic Arts z siedzibą w Kalifornii już niejednokrotnie znajdowało się w centrum wielu kontrowersji związanych z przejmowaniem studiów i praktyk antykonsumenckich. W latach 2012 i 2013 firma nazwana została przez Consumerist Najgorszą firmą w Ameryce, natomiast w 2018 roku znalazła się na liście USA Today 5 najbardziej znienawidzonych firm w Stanach Zjednoczonych.

Codemasters to jeden z najstarszych brytyjskich producentów i wydawców gier komputerowych. Firma założona została w 1986 roku przez Davida i Richarda Darlingów. Pierwsze sukcesy święciły gry logiczne tego studia powstałe na komputery ZX Spectrum. Najbardziej znaną marką z tamtych czasów jest Dizzy. Od 2009 roku firma produkuje i wydaje również grę na licencji Formuły 1. Codemasters odpowiedzialne jest także za serię Colin McRae - jednej z najpopularniejszych serii gier rajdowych.