Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077 sukcesem sprzedażowym

  • Gaming
  • Opublikowano

Narzekania i hejt, ale gra CD Projektu sprzedaje się w milionach sztuk.

Niespełna dwa tygodnie minęło od premiery Cyberpunka 2077. Nie milkną dyskusje na temat tego, czy gra jest dobra, niedobra, czy powinna zostać wydana na konsole odchodzącej generacji i czy w ogóle powinna zostać wydana w takim stanie, w jakim ją otrzymaliśmy. Nie zmienia to jednak faktu, że najnowszy, ogromny projekt studia CD Projekt Red jest również ogromnym sukcesem sprzedażowym. Od momentu premiery nabywców znalazło już podobno 13 milionów kopii słynnej gry.

Produkcja Cyberpunka 2077 pochłonęła szacunkowo około miliarda złotych. W przedsprzedaży nabyto aż 8 milionów sztuk gry i całe przedsięwzięcie zwróciło się rzekomo już w pierwszym dniu od premiery. Kiepskie oceny graczy i frustracja związana ze złym działaniem gry znacznie wpłynęły jednak na kurs akcji CD Projektu, który spadał niemal nieustannie od 4 grudnia, odbijając nieco 17 i 22 grudnia. Sytuacja była na tyle zła, że wymagała interwencji zarządu spółki i zwołania telekonferencji z inwestorami w którym tłumaczono, co i jak zostanie w najbliższym czasie poprawione. Nie wiemy również, na ten moment, jak na ostateczne wyniki sprzedaży wpłynie akcja refundacji, którą ogłosił CD Projekt dla wszystkich, którzy po zakupie nie są zadowoleni z Cyberpunka. Niezależnie od tego, czy nabyli wersję cyfrową, czy fizyczną gry, mogą dokonać zwrotu w sklepach Playstation i Microsoft lub punktach stacjonarnych i otrzymać pełny zwrot poniesionych kosztów.