Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

UOKiK sprawdzi CD Projekt

  • Gaming
  • Opublikowano

Zamieszanie wokół gry Cyberpunk 2077 i firmy CD Projekt zwróciło uwagę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK chce sprawdzić jak idą prace nad poprawkami do gry Cyberpunk 2077. 

Sprawdzimy, jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta - powiedziała rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch, cytowana przez serwis Forsal.

Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na świecie. 10 grudnia w końcu, po trzech przełożeniach daty premiery, gra ukazała się na rynku na pecetach i konsolach Xbox One oraz Playstation 4. I to właśnie konsolowa wersja gry, źle działająca i rojąca się od błędów, wywołała falę krytyki i wśkiekłość graczy, którzy nie zostawili na polskim producencie suchej nitki. Od tego momentu, a w zasadzie już od kilku dni przed premierą, cena kacji polskiej spółki spada. Inwestorzy CDP wykazują w stosunku do działań zarządu sporo wątpliwości. W Stanach Zjednoczonych przeciwko CD projektowi złożono pozew w kórym akcjonariusz oskarża polską spółkę o straty spowodowane spadkiem cen akcji, związanym z zatajeniem przed premierą wyglądu i działania gry na wspomnianych konsolach. CD Projekt sukcewynie wydaje aktualizacje, które naprawiają najbardziej widoczne błędy w grze.