Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Medium zarobiło na siebie w dobę. Teraz developer łata "błędy"

Michał Miśko
Opublikowano
The Medium zarobiło na siebie w dobę. Teraz developer łata "błędy"
The Medium

Koszty związane z grą zwróciły się w zaledwie 24 godziny.

Krakowski Bloober Team, developer stojący za grą The Medium podał, że tytuł ten w zaledwie 24 godziny od rozpoczęcia sprzedaży zwrócił koszty produkcji oraz marketingu. Medium, trzymający w napięciu horror psychologiczny, to największa dotychczasowa produkcja Bloober Team. W wersji pecetowej gra kosztuje około 150 złotych, wersja na Xbox Series X|S ok. 160 złotych, ale gra dostępna jest również dla posiadaczy Game Pass Ultimate.

Co bardziej spostrzegawsi gracze zauważyli w The Medium kilka ciekawostek. Na przykład osiem gwiazdek namalowanych na murku w pewnej lokacji. Chwilę później gracz może znaleźć napis bestia z Wadowic, co ma odnosić się do pewnego, niegdyś bardzo popularnego filmiku z YouTube'a. Twórcy z Bloober Team nazywają te niespodzianki błędami i zapowiadają ich usunięcie w kolejnej aktualizacji. Być może na taką decyzję wpływ ma oburzenie części graczy, jakie wywołano takim (bądź co bądź) politycznym zaangażowaniem. Być może jednak chodzi tylko o kwestie wizerunkowe. Bloober Team jest beneficjentem dofinsowań rządowych i unijnych, takich jak np. program GameINN. W 2016 roku studio otrzymało ponad 10 milionów złotych na realizację projektu pn. Opracowanie samouczącego się się systemu automatycznego modelowania spersonalizowanych wariantów rozgrywki w czasie rzeczywistym w grach z gatunku horror, w oparciu o interpretację reakcji i psychologii gracza, a w 2019 roku 20,16 milionów złotych na realizację projektu Wzrost konkurencyjności firmy Bloober Team na rynku światowym dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii niezbędnej do tworzenia gier fabularnych z gatunku horror/thriller.

Bloober Team założone zostało w 2008 roku. Od roku 2011 spółka notowana jest na NewConnect.