Wydrukuj tę stronę

Stadia dostanie w tym roku 100 nowych gier

Michał Miśko
Opublikowano
Stadia dostanie w tym roku 100 nowych gier

Plotki o śmierci Stadii wydają się mocno przesadzone. Póki co.

Google planuje dodać w tym roku do swojej usługi Stadia około 100 nowych gier. To ciekawa odmiana po tym, jak ogłoszono zamknięcie studia SG&E, developera gier na ten właśnie system. Wywołało to małe spekulacje, ale Google trwa, póki co, przynajmniej, w swoim postanowieniu.

Jakie tytuły trafią na Google Stadia w 2021 roku? To, między innymi, Far Cry 6, Fifa 21, Judgement, czy Hellpoint. 

Google Stadia to internetowa usługa chmurowa zaprejtowana i stworzona przez Google. Zapewnia strumieniowanie gier wideo w przeglądarce na komputerach PC, na urządzeniach z systemem Android czy ChromeOS. Po raz pierwszy usługę zaproponowano pod koniec ubiegłego roku i przyjęty na rynku z dość ograniczonym entuzjazmem. Na początku grudnia 2020 roku Stadia pojawiła się w ośmiu krajach Europy, w tym w Polsce i obecne jest już łącznie w 22 krajach świata. 

Usługę możecie mieć przez pierwszy miesiąc za darmo. Następnie kosztować będzie 9,99 euro miesięcznie. Usługę w wersji base możecie mieć jednak bez dodatkowych opłat. W tej wersji będziesz mieć dostęp do gier w maksymalnej rozdzielczości 1080p i 60 kl/s i audio w wersji stero. W darmowej wersji nie będzie jednak dostępu do darmowych gier i zniżek na wybrane tytuły. Stadia nie stawia również zbyt dużych wymagań jeżeli chodzi o łącze internetowe, do standardowej rozgrywki w rozdzielczości podanej wyżej ma wystarczyć łącze 20 MBit/s.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy